گام بلند پاكسان در بومی سازی سيستم كنترلی كمپرسورهای هوای فشرده - پایگاه خبری توسعه24 | پایگاه خبری توسعه24

۲۹ مهر ,۱۴۰۲ - ۱۷:۰۷

گام بلند پاكسان در بومی سازی سيستم كنترلی كمپرسورهای هوای فشرده

باهدف رفع وابستگی اين شركت به سامانه ها و قطعات خارجی، سيستم كنترلی كمپرسورهای هوای فشرده با تلاش نخبگان مجموعه پاكسان بومی سازی شد.

به گزارش توسعه۲۴؛ اين مجموعه با بهره‌مندی از نيروهای جوان و متخصص در زمينه های مختلف از جمله اتوماسيون صنعتی، توانسته است با تلاش شبانه روزی، عمده نيازهای سازمان را در اين حوزه برطرف نمايد. تا علاوه بر صرفه جويی در هزينه های ريالی و ارزی، اتوماسيون دستگاه ها و تجهيزات توليد خود را بومی سازی نمايد.

مستهلك شدن سيستم كنترل و انحصاری بودن تجهيزات كنترلی و مشكلات عديده در تامين به موقع قطعات مورد نياز توسط شركت‌های سازنده، اغلب موجب توقفات طولانی و در برخی موارد از دسترس خارج شدن طولانی مدت كمپرسور معيوب می گرديد.

به همين منظور در راستای رفع وابستگی به شركت ها و تامين كنندگان داخلی و خارجی، واحد فنی شركت پاكسان با تكيه بر دانش بومی، همت و تلاش همكاران قسمت برق و ابزار دقيق نسبت به طراحی سيستم كنترلی با PLC , HMI   اقدام نمودند.

از مزايای اين طرح می توان به دسترسی كامل برنامه و امكان ايجاد تغييرات مطابق با نياز واحد بهره بردار، عدم نياز به حضور پيمانكار داخلی و يا خارجی جهت تعويض قطعات معيوب سيستم كنترلی و برنامه ريزی مجدد آنها، كيفيت بسيار بالای قطعات مورد استفاده با قيمتی به مراتب پايين تر، ثبت دقيق خطا و امكان آناليز كمپرسورها و… اشاره نمود.

اين اقدام ارزشمند در سالی كه از سوی رهبر معظم انقلاب با عنوان “سال مهار تورم و رشد توليد” نام گذاری شده است، گام بلندی از سوی شركت پاكسان برای رفع موانع و توقفات موجود در خطوط توليد اين شركت است كه مي تواند به رشد توليد و بهبود اشتغال بيانجامد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار صنعت
بورس

۱۸ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۶:۰۰

افت ۸ هزار واحدی شاخص بورس

۱۶ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۶:۱۲

افت ۵ هزار و ۱۸۲ واحدی شاخص بورس

۱۶ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۵:۴۹

ثبت پنجمین ریزش متوالی بورس