پیگیری ساماندهی حمل مواد معدنی - پایگاه خبری توسعه24 | پایگاه خبری توسعه24

۱ آبان ,۱۴۰۲ - ۱۶:۴۰

پیگیری ساماندهی حمل مواد معدنی

معاون حمل‌و‌نقل سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای اعلام‌ کرد: ساماندهی حمل محمولات معدنی، ساماندهی حمل کالا توسط وانت‌بارها و بررسی و چگونگی کاهش اسناد حمل غیر واقعی، به عنوان سه پروژه عمده بخش حمل و نقل کالای کشور پیگیری می‌شود.

به گزارش توسعه۲۴؛ معاون حمل‌و‌نقل سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای اعلام‌کرد: ساماندهی حمل محمولات معدنی، ساماندهی حمل کالا توسط وانت‌بارها و بررسی و چگونگی کاهش اسناد حمل غیر واقعی، به عنوان سه پروژه عمده بخش حمل و نقل کالای کشور پیگیری می‌شود.

حمیدرضا شهرکی در نشست هم‌اندیشی بخش حمل و نقل جاده‌ای کالا، افزود: در حوزه ساماندهی محمولات معدنی با توجه به قانون الزام، همه جابه‌جایی کالا باید در سطح جاده‌ها با ناوگان عمومی تحت صحابت بارنامه باشد، بر همین اساس ظرفیتی در قانون بودجه امسال ایجاد و ابلاغ شد که طبق آن با استقرار دفاتر صدور بارنامه باید تمامی محمولات معدنی با صدور بارنامه جابه‌جا شود.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تصریح‌کرد: برای ساماندهی این حوزه نشست‌هایی با حضور معاون امور معادن وزارت صنعت، معدن و تجارت شکل گرفت که در نهایت مقرر شد، اطلاع‌رسانی‌های لازم به فعالان این عرصه انجام تا کنترل و نظارت‌ها تشدید شود و براساس بند «ت» تبصره ۷ قانون بودجه این ظرفیت فعال و مسیر ساماندهی محمولات معدنی هموارتر شود.

شهرکی در ادامه به موضوع ساماندهی وانت بارها اشاره کرد و گفت: بر اساس اطلاعات دوربین‌های پلاک‌خوان در سطح راه‌های کشور، سالیانه بیش از ۲۵۰ میلیون تن بار توسط وانت بارها از طریق مسیرهای جاده ای حمل می‌شود که براساس قانون باید این محموله‌ها تحت صحابت بارنامه حمل شود.

وی خاطرنشان‌کرد: ساماندهی این حوزه نیز از انتهای سال گذشته آغاز شده است و آخرین گزارش‌ها و اقدامات اجرایی توسط استان‌ها در این جلسه مطرح شد.

این مقام مسوول درباره کنترل اسناد حمل و نقل کالا، گفت: این اسناد تمبر دولتی در حکم قرارداد حمل است و با درخواست سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در اختیار شرکت‌های حمل و نقل به صورت اسناد الکترونیکی قرار می گیرد، بر این اساس باید همه مندرجات آن کامل، درست و واقعی درج شود.

وی از تایید برخط بارنامه حمل و اختصاص کد رهگیری به آن خبر داد و ابراز امیدواری کرد: زمینه ایجاد فضای شفاف و مناسب در فضای کسب و کار و صنعت عظیم حمل و نقل کشور که عمده آن مربوط به بخش حمل و نقل عمومی جاده‌ای است، فراهم شود و فعالان این حوزه بتوانند خدمات بیشتری به مردم ارائه کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار صنعت
بورس

۱۸ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۶:۰۰

افت ۸ هزار واحدی شاخص بورس

۱۶ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۶:۱۲

افت ۵ هزار و ۱۸۲ واحدی شاخص بورس