پیش بینی بورس در هفته آخر تابستان - پایگاه خبری توسعه24 | پایگاه خبری توسعه24

۲۶ شهریور ,۱۴۰۲ - ۱۵:۰۸

پیش بینی بورس در هفته آخر تابستان

سهم‌های پربازده بورس در این هفته نزولی، ارقام بیشتری را نسبت به سهم‌های کم‌بازده ثبت کردند.

به گزارش توسعه 24؛ شاخص کل بورس تهران در هفته گذشته بازدهی منفی ثبت کرد. در همین حال حجم و ارزش معاملات خرد نیز در سطح رکودی باقی ماند تا چراغ خطر بورس همچنان روشن بماند. اگر چه طی همین هفته نزولی، برخی سهم‌های بازار بازدهی خوبی نصیب سهامداران خود کردند.

هلن عصمت‌پناه، کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه قیمت نفت در حال صعود است، عنوان کرده است که علاوه بر گروه‌های حمل و نقل، فلزات و نیز تک‌سهم‌ها، گروه پالایشی نیز در هفته معاملاتی پیش رو، با تقاضا مواجه شود.

بررسی معاملات سومین هفته از شهریور ۱۴۰۲ نشان می‌دهد، سهم‌های پربازده بورس در این هفته نزولی، ارقام بیشتری را نسبت به سهم‌های کم‌بازده ثبت کردند. نگاهی به فیلترهای بورسی نشان می‌دهد که سهم ثامان در این هفته پیشتاز بازار سهام بود و با رشد ۲۰ درصدی قیمت چهار هزار و ۲۶۶ تومان را بر تابلو به ثبت رساند.

بررسی چارت قیمتی سهام شرکت سامان‌ گستر اصفهان‌ نشان می‌دهد نزدیکترین مقاومت سهم، سطح چهار هزار و ۸۸۴ تومان و مهم‌ترین حمایت آن تراز قیمتی سه هزار و ۷۴۱ تومان است.

همچنین بالاس و وهنز نیز در این هفته به ترتیب ۱۶ و ۱۵ درصد افزایش قیمت داشتند و به سطوح سه هزار و ۹۳۰ و ۴۸۰ تومانی رسیدند. تحلیل تکنیکال این دو سهم نشان می‌دهد که بالاس و وهنر از نظر استاتیکی در منطقه مهمی قرار گرفته‌اند و باید دید آیا در هفته چهارم شهریور پول جدیدی به این دو سهم تزریق می‌شود یا خیر؟

سهام با کمترین بازدهی در هفته سوم شهریور

در طرف مقابل اما سهم‌های کم‌بازده نیز کم نبودند؛ البته باید گفت ارقام نزولی این سهم‌ها کمتر از اعداد بازدهی پیشتازان بازار سرمایه بود. برای مثال شفارس، بکام و ویسا در این هفته با نزول ۱۱ درصدی، سه سهمی بودند که کمترین بازدهی را در هفته سوم شهریور به ثبت رساندند.

در نهایت باید گفت بازار سهام در هفته سوم شهریورماه افت و خیز چندانی نداشت و سهم‌ها عموما روند ساید را برای نوسان انتخاب کردند. در این میان سهم‌هایی هم بودند که ارزش پرتفوی سهامداران خود را بالا برده و سود خوبی را نصیب آن‌ها کردند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

۱۸ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۶:۰۰

افت ۸ هزار واحدی شاخص بورس

۱۶ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۶:۱۲

افت ۵ هزار و ۱۸۲ واحدی شاخص بورس

۱۶ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۵:۴۹

ثبت پنجمین ریزش متوالی بورس


۱۵ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۲:۳۴

رکود نسبی در هفته ریزش شاخص بورس

۱۵ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۱:۳۴

پیش بینی بورس هفته سوم اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار صنعت

۳۱ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۵:۴۱

بورس

۱۸ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۶:۰۰

افت ۸ هزار واحدی شاخص بورس

۱۶ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۶:۱۲

افت ۵ هزار و ۱۸۲ واحدی شاخص بورس

۱۶ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۵:۴۹

ثبت پنجمین ریزش متوالی بورس