پیش‌بینی بورس فردا 15 مهر 1402 - پایگاه خبری توسعه24 | پایگاه خبری توسعه24

۱۴ مهر ,۱۴۰۲ - ۱۷:۴۸

پیش‌بینی بورس فردا 15 مهر 1402

بازار بورس اوراق بهادار تهران در جریان معاملات روز چهارشنبه با وجود اینکه رویه نسبتا مثبتی داشت اما عدد شاخص از روی رقم 2 میلیون و 67 هزار واحدی به عدد 2 میلیون و 69 هزار واحدی رسید تا نشان دهنده این موضوع باشد که خریداری تمایل به خرید و سرمایه گذاری تمایل به ورود به بازار بورس اوراق بهادار را ندارد.

به گزارش توسعه۲۴؛ بازار بورس اوراق بهادار تهران در جریان معاملات روز چهارشنبه با وجود اینکه رویه نسبتا مثبتی داشت اما عدد شاخص از روی رقم 2 میلیون و 67 هزار واحدی به عدد 2 میلیون و 69 هزار واحدی رسید تا نشان دهنده این موضوع باشد که خریداری تمایل به خرید و سرمایه گذاری تمایل به ورود به بازار بورس اوراق بهادار را ندارد. تعدادی از اهالی بازار سرمایه علت این موضوع را اتفاقات یکی دو سال اخیر در بازار سرمایه را می‌دانند و صحبت‌های و اقدامات مسئولان اقتصادی کشور را بی دلیل نمی‌دانند. صحبت‌هایی که چند وقتی است بر سر زبان‌ها افتاده است، از جمله خروج سیمان و فولاد از بورس کالا.

نمادهای شپدیس، خودرو، پاکشو و شستا نمادهای بودند که تاثیر هر چند کم اما مثبتی روی شاخص کل داشتند و در مقابل شبندر، فارس و شپنا نمادهایی بودند که بازار را به مسر نزولی شدن سوق دادند.

روز چهارشنبه برای بازار سرمایه جالب توجه بود ارزش معاملات گروه انبوه سازی و مستغلات در رتبه اول جای گرفت و گروه خودرویی پس ازمدت ها به جایگاه دوم سقوط کرد. گروه انبوه سازی با ارزش معاملاتی بیش از 306 میلیارد تومان به عنوان برترین گروه از نظر ارزش معاملاتی در روز چهار شنبه بود و پس از گروه فلزات اساسی با 239 میلیارد تومان ارزش معاملاتی در رتبه دوم ایستاد و نماد خودرو در با کمی اختلاف از فلزات اساسی در جایگاه سوم قرار گرفت این موضوع که پس از مدت ها گروه خودرویی جایگاه ارزش معاملاتی خود را از دست داده است جای تامل دارد.

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در جریان معاملات روز چهارشنبه با تغییر 2 هزار و 200 واحدی مثبت به کار خود پایان داد. شاخص در انتهای هفته با اینکه رویه مثبتی داشت اما با کاهش ارزش معاملاتی همچنان در محدوده‌های قبلی ایستاده بود. شاخص از منظر تکنیکالی همچنان سطوح حمایتی خود را حفظ کرده است. بازار در این روز ها به یک خبر خوب برای شروع روند صعودی نیاز دارد که البته خبر فرموله شدن نرخ گاز می تواند نقطه امیدی برای بازار باشد . پتروشیمی زاگرس چند روز پیش از قطع گاز ورودی خود و هچنین صدور صورت حساب با نرخ 7 هزار تومان خبر داده بود که با انتقاد هایی به مسئولان دولتی همراه بود که پس از یک ماه از توییت وزیر اقتصاد چرا هنوز شرکت ملی گاز نرخ 7 هزار تومان را برای شرکت‌ها لحاظ می­‌کند؟ به همین خاطر سازمان برنامه و بودجه طی ابلاغیه عرضه گاز با نرخ بالای 5 هزار تومان را غیر قانونی اعلام کرد.

بازار منتظر خبرهای خوب برای شروع رویه صعودی است و اخبار و اظهار نظرهای وزیر راه و معاونانش در خصوص خروج سیمان و فولاد از بورس کالا کاملا در تضاد با اخبار خوب برای بازار سرمایه است. از سویی هم مسئولان بورسی همچنان در سکوت خبری نظاره­گر کاهش ارزش معاملات در بازار و توقف شاخص کل در محدوده 2.1 میلیون واحدی هستند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

۱۸ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۶:۰۰

افت ۸ هزار واحدی شاخص بورس

۱۶ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۶:۱۲

افت ۵ هزار و ۱۸۲ واحدی شاخص بورس

۱۶ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۵:۴۹

ثبت پنجمین ریزش متوالی بورس


۱۵ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۲:۳۴

رکود نسبی در هفته ریزش شاخص بورس

۱۵ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۱:۳۴

پیش بینی بورس هفته سوم اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار صنعت

۳۱ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۵:۴۱

بورس

۱۸ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۶:۰۰

افت ۸ هزار واحدی شاخص بورس

۱۶ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۶:۱۲

افت ۵ هزار و ۱۸۲ واحدی شاخص بورس

۱۶ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۵:۴۹

ثبت پنجمین ریزش متوالی بورس