پنجاهمین مجمع نمایندگان استان اصفهان در ذوب آهن تشکیل شد - پایگاه خبری توسعه24 | پایگاه خبری توسعه24

۷ آذر ,۱۴۰۲ - ۱۸:۲۲

پنجاهمین مجمع نمایندگان استان اصفهان در ذوب آهن تشکیل شد

پنجاهمین جلسه مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی سه شنبه ۷ آذرماه به میزبانی ذوب آهن اصفهان برگزار شد.

به گزارش توسعه۲۴؛ مهدی کوهی مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در دیدار با نمایندگان استان به بیان ۵۲ سال افتخارات این مجتمع عظیم صنعتی بر بلندای صنعت پرداخت و گفت : این صنعت، پیشران توسعه راه آهن سراسری، متروی کلان شهرها و نهضت ملی مسکن و صنایع معدنی است.

وی افزود : ذوب آهن اصفهان در زمان تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان، توسعه حمل و نقل ریلی را در اولویت قرار داده و کمک شایانی به توسعه راه آهن سراسری و متروی کلان شهرها می کند. در حال حاضر تمام خطوط در حال احداث راه آهن سراسری با ریل ملی تولید شده در ذوب آهن اصفهان افتتاح می‌شود و بزودی قرارداد تامین ریل کوریدور شرق کشور از بندر چابهار تا مشهد مقدس نیز منعقد می گردد.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان اظهار داشت: از دیگر افتخارات این مجتمع عظیم صنعتی کمک به نهضت ملی مسکن با تولید تیرآهن‌های صنعتی علاوه بر تیرآهن‌های معمولی می‌باشد . استفاده از تیرآهن‌های صنعتی بال پهن علاوه بر استحکام بالاتر ،سرعت در انجام پروژه را نیز به طور چشمگیری افزایش می‌دهد، ضمن اینکه تیرآهن‌های صنعتی بین ۸ تا ۱۲ ریشتر در برابر زلزله مقاومت دارند.

وی اظهار داشت : از دیگر افتخارات ذوب آهن ۵۲ ساله ، تولید آرک‌های فولادی معدن است که با تجهیز معادن کشور به آن، ایمنی بالایی را برای معدنکاران عزیز به ارمغان آورده و تسریع در جبهه های کاری جدید را موجب می شود .

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان تصریح کرد: پیشبرد پروژه‌های پلنت اکسیژن، ال اف ۳ و تسویه خانه پساب در سال جاری در دست انجام می باشد .

مدیرعامل ذوب آهن در خصوص مسائل زیست محیطی بیان داشت: اساسی ترین اقدامی که در کوتاه مدت اجرا شده است خرید مواد اولیه فاقد گوگرد است که کمک شایانی به سلامت محیط زیست می‌کند. علاوه بر این در آستانه عقد قرارداد با شرکت‌های دانش‌بنیان برای مدرن‌سازی الکتروفیلترها با کمک معاونت علمی ریاست جمهوری هستیم. در واقع استراتژی ذوب آهن اصفهان در حوزه زیست محیطی تولید سازگار با محیط زیست است .

همچنین نمایندگان محترم مردم شریف استان با ارائه نظرات و راهنمایی خود خواستار پی گیری طرح ها و برنامه های ذوب آهن در زمان مشخص شدند .

در پایان حجت الاسلام موسوی لارگانی رئیس مجمع نمایندگان استان ضمن تشکر از میزبانی ذوب آهن اصفهان ، پی گیری و تداوم برنامه های مطروحه را خواستار شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار صنعت

۳۱ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۵:۴۱

بورس

۱۸ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۶:۰۰

افت ۸ هزار واحدی شاخص بورس

۱۶ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۶:۱۲

افت ۵ هزار و ۱۸۲ واحدی شاخص بورس

۱۶ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۵:۴۹

ثبت پنجمین ریزش متوالی بورس