پتروشیمی شیراز پدر صنعت پتروشیمی ایران - پایگاه خبری توسعه24 | پایگاه خبری توسعه24

۲۴ مهر ,۱۴۰۲ - ۱۸:۱۹

پتروشیمی شیراز پدر صنعت پتروشیمی ایران

معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: پتروشیمی شیراز “پدر صنعت پتروشیمی ایران” محسوب می‌شود و طبیعی است که توقع از این شرکت بیش از سایر شرکت‌ها باشد.

به گزارش توسعه۲۴؛ مرتضی شاه میرزایی در حاشیه دور دوم سفر ریاست جمهوری و اعضای هیئت دولت به استان فارس، با حضور در شرکت پتروشیمی شیراز، ضمن بازدید از این شرکت با مدیرعامل این مجموعه دیدار کرد.

وی در این دیدار با بیان اینکه پتروشیمی شیراز یکی از مهمترین پتروشیمی‌های کشور است و در سال‌های اخیر در حوزه صنعت پتروشیمی محصولات خوبی تولید کرده و از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، گفت: در واقع پتروشیمی شیراز “پدر صنعت پتروشیمی ایران” محسوب می‌شود و طبیعی است که توقع از این شرکت قائدتا بیش از سایر شرکت‌ها باشد.

معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی تصریح کرد: پتروشیمی شیراز یکسری مسئولیت‌های انحصاری دارد و این مهم موجب شده تا نقش تعیین کننده‌ای در تولید برخی محصولات از جمله نیترات و آمونیاک داشته باشد.

شاه میرزایی به تمرکز بیشتر این شرکت برای ارتباط با شرکت‌های دانش بنیان حوزه پتروشیمی به منظور تولید محصولات راهبردی تاکید کرد.

وی همچنین با اشاره به شرایط فعلی اقتصادی، سلطه گران این حوزه در دنیا و محدودیت‌های تبادل مالی و ارزی، تصریح کرد: انتظار می‌رود در این شرایط شرکت‌هایی همانند پتروشیمی شیراز با استفاده بیشتر از ظرفیت‌های خود به بلوغ و تکامل بیشتری برسند.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی یادآور شد: در زمان جنگ تحمیلی، این مجتمع رسالت خود را با توجه به تولیدات محصولات راهبردی ادا کرد، اگر چه مورد هدف و بمباران قرار گرفت، اما کتاب پر افتخاری از مقاومت‌های خود را در این جنگ رقم زد.

شاه میرزایی اعلام آمادگی کرد که فرآیند کسب مجوز محصولات جدید تسهیل می‌شود.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی به بومی‌ سازی کالا‌ها و تجهیزات هم اشاره و تاکید کرد: زیرساخت تولید در کشور وجود دارد، لذا باید معادلات را معکوس و تولیدات را داخلی کنیم و با تولید کالای داخلی، استفاده از کالای خارجی، ضد ارزش شود.

وی تصریح کرد: خانواده صنعت پتروشیمی در جریان حوادث مختلف در طول تاریخ انقلاب نشان داد که اصیل است و محکم در مقابل تندباد‌های فتنه انگیز ایستاده‌اند.

معاون وزیر نفت در خاتمه سخنان خود از عملکرد مطلوب این شرکت در ایام اربعین حسینی در راستای مسئولیت‌های اجتماعی نیز تقدیر کرد و مجددا بر تنوع بخشی به محصولات و استفاده حداکثری از ظرفیت‌ها در پتروشیمی شیراز تاکید کرد.

مناقصه پروژه کریستال ملامین به‌زودی اجرایی می‌شود

همچنین در ابتدای این جلسه احمدرضا حیدرنیا، مدیرعامل شرکت پتروشیمی شیراز به ارائه گزارشی از فعالیت و عملکرد این شرکت پرداخت و گفت: پتروشیمی شیراز جزو قدیمی‌ترین پتروشیمی کشور به شمار می‌آید و دارای نیرو‌های متخصص، با تجربه و البته جوان است که در مسیر استمرار تولید جمهوری اسلامی در حال تلاش هستند.

احمدرضا حیدرنیا به تنوع محصولات اوره و کیفیت بالای آن‌ها در چرخه تولید اشاره و بیان کرد: از نظر فروش نیز صادرات خوبی به ویژه طی یکسال گذشته داشته‌ایم.

وی ابراز امیدواری کرد که پتروشیمی شیراز عملکرد درخشانی در سال “رشد تولید و مهار تورم” داشته باشد.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی شیراز همچنین به بخشی از فعالیت‌های این شرکت در حوزه تولید و بازاریابی محصولات، پروژه‌های در دست اجرا، تلاش‌های شرکت در زمینه حفظ محیط زیست و اقدامات در زمینه مسئولیت‌های اجتماعی اشاره کرد.

حیدرنیا، کریستال ملامین و کیسه زنی را دو طرح شاخص و در دست اجرای این شرکت برشمرد و در این خصوص خاطرنشان کرد: در آینده‌ای نزدیک مناقصه پروژه کریستال ملامین اجرایی می‌شود و قرارداد پیمانکار نیز در حال تنظیم است.

وی ادامه داد: واحد کیسه زنی در منطقه ویژه نیز در دست اجراست که حدود 500 فرصت شغلی ایجاد خواهد کرد.

به گفته مدیرعامل شرکت پتروشیمی شیراز، یک واحد نیترات جدید هم در دستور کار آتی این شرکت قرار گرفته است.

حیدرنیا همچنین خاطرنشان کرد: حدود 2800 نفر در شرکت پتروشیمی شیراز مشغول به کار هستند که بیش از 99 درصد آن‌ها بومی استان فارس به ویژه شهرستان‌های مرودشت، زرقان و روستا‌های اطراف است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار صنعت

۳۱ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۵:۴۱

بورس

۱۸ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۶:۰۰

افت ۸ هزار واحدی شاخص بورس

۱۶ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۶:۱۲

افت ۵ هزار و ۱۸۲ واحدی شاخص بورس

۱۶ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۵:۴۹

ثبت پنجمین ریزش متوالی بورس