معاون منابع انسانی شرکت فولاد هرمزگان خبر داد: برقراری امنیت شغلی پایدار در فولاد هرمزگان - پایگاه خبری توسعه24 | پایگاه خبری توسعه24

۲۸ شهریور ,۱۴۰۲ - ۱۵:۱۳

معاون منابع انسانی شرکت فولاد هرمزگان خبر داد: برقراری امنیت شغلی پایدار در فولاد هرمزگان

با تمهیداتی که از سوی واحدهای سازمانی فولاد هرمزگان اندیشیده شده است، امنیت شغلی پایدار در فولاد هرمزگان برقرار شده و فضای مناسبی در این شرکت برای کارکنان به وجود آمده است.

به گزارش توسعه۲۴؛ کیکاووس ندایی، معاون منابع انسانی شرکت فولاد هرمزگان، ضمن اعلام این خبر و با تأکید بر اینکه فعالیت در صنعت فولاد ویژگی‌های خاص خود را دارد، تصریح کرد: همه معاونت‌ها و واحدهای زیرمجموعه فولاد هرمزگان در تلاش‌اند تمهیداتی بیندیشند تا کارکنان در تمامی بخش‌های ستادی و عملیاتی در فضای مناسب و با اطمینان خاطر هرچه بیشتر به فعالیت خود ادامه دهند.

فولاد هرمزگان، سرآمد توجه به محیط‌زیست

وی با اشاره به اینکه یکی از مسائل مهم در زمینه بهبود شرایط کارکنان، توجه به مسائل زیست‌محیطی است، خاطرنشان کرد: رعایت نکردن استانداردهای زیست‌محیطی می‌تواند آسیب‌های جدی را به همراه داشته باشد؛ به همین دلیل فولاد هرمزگان در خصوص بهبود فرایندهای زیست‌محیطی تمهیدات خوبی تدارک دیده است و یکی از شرکت‌های پیشرو در امر توجه به محیط‌زیست محسوب می‌شود. این شرکت توانسته با اجرای پروژه‌های متعدد، گام‌های مؤثری در مسیر بهبود فرایندهای زیست‌محیطی بردارد؛ ضمن اینکه خوشبختانه واحد ایمنی، بهداشت و محیط‌زیست فولاد هرمزگان برای اجرای پروژه‌ها مصمم است و پروژه‌ها نیز پیشرفت قابل‌ملاحظه‌ای داشته‌اند.

اجرای پروژه نصب سیستم پایش آنلاین به‌منظور اطمینان از کنترل انتشار آلودگی هوا

معاون منابع انسانی شرکت فولاد هرمزگان از پروژه نصب سیستم پایش آنلاین به‌منظور اطمینان از کنترل انتشار آلودگی هوا به‌عنوان یکی از طرح‌های در دست اقدام این شرکت نام برد و گفت: با اجرای این پروژه، شاهد وضعیت مطلوب در مواردی همچون بررسی مداوم و پیوسته کیفیت پساب خروجی آب‌شیرین‌کن، امکان کنترل سریع و رفع خرابی‌ها با بهره‌برداری از نتایج آنلاین، کاهش احتمال خطاهای انسانی یا آزمایشگاهی در نتایج و کاهش هزینه‌های عملیاتی و آزمایشگاهی در خصوص انجام آنالیز خواهیم بود؛ به‌نحوی‌که با ثبت و ذخیره داده‌های پایش آنلاین، شرکت قادر خواهد بود با استناد به گزارش‌های پایشی، در زمان‌های مختلف عملکرد مطلوب خود را اثبات کند.

ندایی خاطرنشان کرد: ازجمله اقدامات دیگر شرکت برای رفاه حال کارکنان، شیفت‌بندی و متناسب‌سازی زمان کاری است؛ به‌طور مثال، در مشاغل حساس و طاقت‌فرسا به‌ویژه سایت‌های تولید، برای شیفت‌های هشت‌ساعته، برای هر پست دو نفر در نظر گرفته شده است تا علاوه بر تقسیم کار به چهار ساعت و کاهش فشار کاری، هر فرد پشتیبان دیگری باشد. علاوه بر این، برای رفاه حال کارکنان، تغذیه و میان‌وعده‌های مناسب در نظر گرفته شده است.

فولاد هرمزگان به‌منظور عمل به مسئولیت اجتماعی خود هیچ‌گاه تعدیل نیرو نداشته است

وی در خصوص تعداد نیروهای مشغول به کار در فولاد هرمزگان، گفت: در حال حاضر به‌طور مستقیم یک هزار و 500 نفر در شرکت اصلی و 3 هزار و 200 نفر در 35 شرکت پیمانکاری وابسته فعالیت می‌کنند. برای همه این کارکنان امنیت شغلی برقرار است. در همین حال فولاد هرمزگان از طریق واحد امور پیمانکاران به‌طور مرتب و بدون تأخیر بر حقوق، مزایا، پاداش و تنظیم قراردادهای کارکنان پیمانکاری نظارت می‌کند. گفتنی است فولاد هرمزگان به‌منظور عمل به مسئولیت اجتماعی خود، از ابتدای راه‌اندازی شرکت، هیچ‌گاه اقدام به تعدیل نیرو نکرده است.

معاون منابع انسانی شرکت فولاد هرمزگان در پایان تصریح کرد: شرکت فولاد هرمزگان به‌عنوان زیرمجموعه گروه فولاد مبارکه، علاوه بر اجرای دستورالعمل‌های ابلاغی از سوی وزارت کار در پرداخت حقوق و پاداش‌های مبنی بر تولید و توجه به معیشت کارکنان و خانواده‌ها نیز در کشور پیشرو است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار صنعت
بورس

۱۸ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۶:۰۰

افت ۸ هزار واحدی شاخص بورس

۱۶ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۶:۱۲

افت ۵ هزار و ۱۸۲ واحدی شاخص بورس

۱۶ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۵:۴۹

ثبت پنجمین ریزش متوالی بورس