مقطع شمش دویست و پنجاه در سیصد و شصت میلی متر تولید شد - پایگاه خبری توسعه24 | پایگاه خبری توسعه24

۵ آذر ,۱۴۰۲ - ۱۵:۵۵

مقطع شمش دویست و پنجاه در سیصد و شصت میلی متر تولید شد

مقطع جدید شمش۲۵۰ * ۳۶۰ میلی متر در ایستگاه سه ریخته گری ذوب آهن اصفهان با موفقیت تولید شد.

به گزارش توسعه۲۴؛ سیاوش خواجوی مدیر بخش فولادسازی ذوب آهن اصفهان با اعلام این خبر گفت : طراحی تجهیزات مورد نیاز برای تولید مقطع شمش جدید و سفارش ساخت قطعات آن، طی مدت حدود یک سال انجام گرفت.

با توجه به اینکه قالب های مسی شمش ۳۶۰ * ۲۵۰ میلی متر پیش از این و همزمان با احداث ایستگاه ریخته گری شماره ۳ تامین گردیده بود، مقطع جدید شمش با هدف استفاده بهینه از دارایی های شرکت با موفقیت به تولید رسید.

وی افزود : با توجه به صرفه اقتصادی قابل توجه ناشی از تولید این مقطع فولادی، برنامه ریزی های لازم به این منظور انجام و پس از تامین کامل تجهیزات و آماده سازی های مورد نیاز در کارگاه ریخته گری، طی چند هفته گذشته تولید مقطع جدید شمش ۳۶۰ * ۲۵۰ میلی متر در ایستگاه ریخته گری شماره ۳ آغاز شد.

خواجوی تصریح کرد : بر اساس تجربیات و تولیدات قبلی، توان تولید سالیانه این مقطع جدید با توجه به نیاز مهندسی نورد حدود ۱۰۰ هزار تن خواهد بود.

مدیر بخش فولادسازی ذوب آهن اصفهان تصریح کرد : با تولید این مقطع شمش امکان تولید محصولات ارزش افزای جدید نظیر تیرآهن های بال پهن نمره ۲۴ و۲۶ ، تیرآهن بال نیم پهن نمره ۳۳ و ۳۶ و … در مدیریت مهندسی نورد فراهم شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار صنعت
بورس

۱۸ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۶:۰۰

افت ۸ هزار واحدی شاخص بورس

۱۶ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۶:۱۲

افت ۵ هزار و ۱۸۲ واحدی شاخص بورس