شعار ما می‌توانیم به یک فرهنگ سازمانی تبدیل شده است - پایگاه خبری توسعه24 | پایگاه خبری توسعه24

۲۲ تیر ,۱۴۰۲ - ۱۹:۲۳

شعار ما می‌توانیم به یک فرهنگ سازمانی تبدیل شده است

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان با اشاره به دستاوردهای سه ماه نخست امسال در حوزه تولید، گفت: شرکت فولاد هرمزگان با تکیه بر دانش فنی و همت استوار کارکنان خود موفق شد در بهار امسال با تولید 449 هزار و 136 تن تختال، ضمن رشد 14.8 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل، بیشترین میزان تولید سه ماه تاریخ فعالیت خود را به ثبت برساند

به گزارش توسعه۲۴؛ جلسه ماهیانه شورای معاونین فولاد هرمزگان با حضور مدیرعامل، معاونان و تعدادی از مدیران شرکت برگزار شد.در این جلسه عطاالله معروفخانی در خصوص دستاوردهای تولیدی شرکت فولاد هرمزگان طی سه ماه نخست امسال، بیان کرد: برنامه‌ریزی فولاد هرمزگان در سال ۱۴۰۲ این بوده که در راستای شعار سال مبنی بر «مهار تورم، رشد تولید»، بخش دوم یعنی رشد تولید را محقق کند. خوشبختانه با تلاش همکاران و تداوم راهبردهای سال گذشته که توانستیم یک رکورد تاریخی برجای بگذاریم، سال ۱۴۰۲ را نیز با دو رکوردشکنی ماهیانه آغاز کردیم. در فروردین ماه با تولید ۱۵۶ هزار و ۲۳۷ تن و در اردیبهشت ماه با تولید ۱۵۶ هزار و ۵۶۶ تن تختال، فولاد هرمزگان را از ظرفیت اسمی و برنامه‌ها جلو انداختیم.

وی افزود: در خرداد ماه که برای نخستین بار محدودیت‌های تامین برق زودتر از نیمه آن آغاز شدند، باز هم شاهد عملکرد خریده‌کننده از فولاد هرمزگان بودیم؛ به طوری که در این ماه ۱۳۶ هزار و ۳۳۳ تن تختال تولید کردیم که این میزان تولید فراتر از ظرفیت اسمی ماهیانه به میزان ۱۲۵ هزار تن است. به این ترتیب در بهار امسال، فولاد هرمزگان با تولید ۴۴۹ هزار و ۱۳۶ تن تختال، ضمن کسب رشد ۱۴٫۸ درصدی، بالاترین عملکرد تولیدی تاریخ فعالیت خود در سه ماه نخست سال را برجای گذاشت. همچنین بهار امسال در واحد احیا مستقیم توانستیم با تولید ۴۶۷ هزار و ۶۵۴ تن آهن اسفنجی، به رشد ۴٫۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل دست یابیم.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان با اشاره به تداوم پروژه‌های بهبود در فولاد هرمزگان و نیز استفاده حداکثری از شرایط موجود، خاطرنشان کرد: پیش از هر چیز باید به تلاش، همدلی و درک صحیح کارکنان و پیمانکاران از اهداف شرکت به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین دلایل کسب این موفقیت‌ها نام برد. پس ‌از آن باید اذعان داشته باشیم که حمایت‌های فولاد مبارکه به‌عنوان شرکت مادر در حوزه‌های تامین مواد اولیه و بسیاری جهات در کسب این رکورد به ما کمک کرد.

معروفخانی ادامه داد: از دیگر رکوردهای ثبت شده در بهار می‌توان به ثبت رکورد جدید عیوب گرم تختال از ۰٫۵۵ درصد در فروردین ۱۴۰۱ به ۰٫۳۵ درصد در خرداد ماه، کاهش ذوب‌های خارج از رنج آنالیزی سفارش مشتری در سه‌ ماهه نخست سال ۱۴۰۲ نسبت به سه ماه آخر سال ۱۴۰۱، از ۰٫۱۱ درصد به ۰٫۰۶ درصد و تولید ۹۹٫۶۵ درصدی تختال‌های کیفی بدون عیب سطحی اشاره کرد. همچنین رکوردهایی در زمینه تناژ ذوب، تعداد ذوب تولیدی و ریخته‌گری شده، زمان تخلیه تا تخلیه، زمان توقفات کوره‌های قوس، زمان آماده‌سازی کوره‌های قوس، مصرف نسوز، کاهش عیوب گرم ریخته‌گری و کاهش ذوب‌های خارج از رنج آنالیز شیمیایی ثبت شده است.

رشد ۷۲ درصدی درآمد فروش تختال

وی با اشاره به عملکرد فروش فولاد هرمزگان در بهار، عنوان کرد: در سه ماهه نخست امسال توانستیم ۲۱۴ هزار و ۲۹۱ تن تختال را در بازارهای داخلی به فروش برسانیم که این میزان رشد ۵۲ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد. همچنین در همین بازه زمانی، با صادرات ۲۲۴ هزار و ۶۷۸ تنی تختال در بازارهای بین‌المللی، رشد ۳۵ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل ثبت کردیم. در مجموع نیز توانستیم ۴۳۸ هزار و ۹۶۹ تن تختال را در بازارهای داخلی و صادراتی به فروش برسانیم که این میزان حاکی از رشد ۴۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان در خصوص کسب درآمد در بهار مطرح کرد: افزایش درآمد و سودآوری پایدار یکی از مهم‌ترین استراتژی‌های ما در کنار اجرای طرح‌های توسعه‌ای خواهد بود. در سه ماهه نخست امسال توانستیم با فروش محصول در بازارهای داخلی چهار هزار و ۲۸۳ میلیارد تومان درآمد کسب کنیم که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد ۸۴ درصدی را نشان می‌دهد. همچنین با کسب درآمد چهار هزار و ۳۳۷ میلیارد تومانی از فروش محصول در بازارهای صادراتی، رشد ۷۲ درصدی را در درآمد صادراتی نسبت به سه ماهه نخست سال گذشته تجربه کردیم. در مجموع درآمد فروش بازار داخلی و صادراتی تختال فولادی نیز توانستیم هشت هزار و ۶۲۰ میلیارد تومان کسب کنیم که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد ۷۸ درصدی را نشان می‌دهد.

سرعت خوب اجرای طرح‌های توسعه‌ای

معروفخانی با تاکید بر رویکرد توسعه‌گرای فولاد هرمزگان، بیان کرد: طرح افزایش ظرفیت فولادسازی از ۱٫۵ میلیون تن به ۳٫۲ میلیون تن و طرح نورد گرم مهم‌ترین پروژه‌های در دست مطالعه فولاد هرمزگان هستند. ضمن اینکه پروژه‌های افزایش سیلوهای ذخیره‌سازی آهن اسفنجی به ظرفیت ۳۰ هزار تن، واحد شماره ۲ گازهای صنعتی به ظرفیت ۱۰ هزار نرمال مترمکعب، احداث مدول سوم آهن‌سازی به ظرفیت ۱٫۷ میلیون تن با سرعت قابل قبولی در حال اجرا است و پروژه لنس سایدوال نیز به زودی به بهره‌برداری می‌رسد. در همین حال سرمایه‌گذاری مشترک ما در پروژه‌ ۱٫۷۲ میلیون تنی احیا مستقیم ستاره سیمین و تولید محصولات آهک سنگ و فولاد هرمزگان نیز در حال انجام است. مهم‌ترین هدف استراتژیک ما در سال جاری و دو سه سال آینده به سرانجام رسیدن این پروژه‌ها و تبدیل شدن به یکی از بزرگ‌ترین قطب‌های صنعتی و تولید فولاد در کشور خواهد بود.

تبدیل شدن فولاد هرمزگان به قطب تولید فولاد کشور

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان در پایان خاطرنشان کرد: امسال نیز همانند سال گذشته به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی‌شده است که همگام با اهداف هلدینگ فولاد مبارکه که در هر شرایطی حامی فولاد هرمزگان بوده است، تولید یک‌میلیون و ۵۵۰ هزار تن تختال را محقق کنیم. همچنین طرح‌های توسعه متعددی در دست اقدام داریم که امیدواریم در سال جاری به پیشرفت قابل توجهی در این پروژه‌ها دست‌یابیم. به‌اتفاق سایر همکاران در بخش‌های مختلف شرکت بر این باوریم که فولاد هرمزگان شرکتی پویا و پیشرو است. اکنون شعار «ما می‌توانیم» در همه بخش‌های سازمان نهادینه و به فرهنگ‌سازمانی مبدل شده است. بدون شک در سایه الطاف الهی و با این همت بلند همکاران قادر خواهیم بود بر تمام مشکلات و محدودیت‌ها غلبه کنیم و به بزرگ‌ترین تولیدکننده فولاد در جنوب کشور و به یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان فولاد در کشور تبدیل شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار صنعت
بورس