محرومیت کاربران اندرویدهای قدیمی از دسترسی به اپ کروم و Calendar به زودی - پایگاه خبری توسعه24 | پایگاه خبری توسعه24

۷ آذر ,۱۴۰۲ - ۱۴:۴۹

محرومیت کاربران اندرویدهای قدیمی از دسترسی به اپ کروم و Calendar به زودی

به‌نظر می‌رسد که به‌زودی تنها کاربران اندرویدهای 8.0 به‌بالا می‌توانند از اپ‌های گوگل کروم و کلندر استفاده کنند.

به گزارش توسعه۲۴؛ مرورگر پیش‌فرض در اکثر تلفن‌های هوشمند اندرویدی در اوایل سال 2024، کروم 120 خواهد بود و حداقل سیستم‌عامل مورد‌نیاز این مرورگر اندروید 8.0 ذکر شده است. گفتنی است با آنکه اندروید 14 آخرین نسخه عرضه‌شده اندروید است، اما براساس گزارش‌ها، بیشترین نسخه اندرویدی مورد استفاده کاربران همچنان اندروید 13 و 11 اعلام شده است.

گوگل کروم و کلندر در نسخه‌های قدیمی اندروید

کروم 119 فعلی آخرین نسخه کروم است که از اندروید نوقا پشتیبانی می‌کند. این نسخه کروم به کاربران پیامی نیز فرستاده و از آن‌ها خواسته است تا سیستم‌عامل خود را ارتقا دهند. اندروید نوقا در سال آینده میلادی از کروم 120 پشتیبانی نخواهد کرد.

همچنین براساس گزارش‌ها، شواهدی وجود دارد که آخرین نسخه‌های کلندر گوگل پیامی برای کاربران نسخه‌های قدیمی‌تر اندروید فرستاده است. در دستگاه‌‌هایی با اندروید 7.1 و پایین‌تر این پیام به کاربران نشان داده شده: «نسخه اندروید فعلی شما از این برنامه پشتیبانی نمی‌کند. لطفاً سیستم‌عامل خود را برای ادامه استفاده از گوگل کلندر به‌روز کنید.»

حداقل نسخه اندروید برای استفاده از گوگل کلندر، اندروید 8.0 است؛ به‌نظر می‌رسد که نسخه 2023-46-0-581792699 گوگل کلندر که هنوز به ‌ور گسترده منتشر نشده است، نیاز به اندروید 8.0 و بالاتر دارد.

متأسفانه نسخه جدیدتر هر دو اپلیکیشن دیگر از اندرویدهای قدیمی پشتیبانی نخواهد کرد و سازنده ارائه آن‌ها را متوقف کرده است. به عبارت دیگر، این امر مستلزم آن است که کاربران دستگاه جدیدی بخرند. البته با توجه به آمارها، تا ژوئن 2023 (خردادماه 1402) تنها 3 درصد از دستگاه‌های فعال اندروید 7.1 دارند و نسخه‌های قدیمی‌تر نیز کمتر از 5 درصد هستند. ازهمین‌رو، این اقدام گوگل تعداد کمی از کاربران را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار صنعت
بورس

۱۸ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۶:۰۰

افت ۸ هزار واحدی شاخص بورس

۱۶ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۶:۱۲

افت ۵ هزار و ۱۸۲ واحدی شاخص بورس

۱۶ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۵:۴۹

ثبت پنجمین ریزش متوالی بورس