لزوم تامین زیرساخت‌های دیجیتال برای تحول در صنایع فولادی - پایگاه خبری توسعه24 | پایگاه خبری توسعه24

۱۹ مهر ,۱۴۰۲ - ۱۷:۲۹

لزوم تامین زیرساخت‌های دیجیتال برای تحول در صنایع فولادی

معاون برنامه‌ریزی و توانمندسازی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) با تاکید بر اینکه زیرساخت‌های دیجیتال برای تحول در صنایع فولادی باید تامین شود، از تدوین سند ورود صنایع به نسل چهارم فناوری خبر داد.

به گزارش توسعه۲۴؛ «سمیه خلوصی» امروز (چهارشنبه) در نخستین همایش بین‌المللی «تحول دیجیتال در صنعت فولاد، معدن و صنایع معدنی» اظهار داشت: هم‌افزایی ملی در توسعه فناوری‌ها مورد نیاز است. این همایش شروعی برای هم‌افزایی و همکاری بین وزارت صمت، ارتباطات و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به‌منظور امکان انتقال فناوری به کشورمان برای جهش در اقتصاد دیجیتال است.

وی افزود: معدن و صنایع معدنی بخش پیشروان اقتصادی کشور است که در آن از ١٠۵ میلیون تن استخراج سنگ‌آهن تا تولید ٢٢ میلیون تن محصولات فولادی را در کشورمان داریم.

خلوصی بیان‌داشت: صنعت فولاد توسعه یافته است و این صنعت به سمت طرح‌های توسعه‌ای حرکت می‌کند.

وی ادامه‌داد: همچنین در صنعت مس پنجمین کشور جهان هستیم که ۱۴۰ هزار تن کاتد (کاتد مس یکی از مواد و محصولات اولیه حوزه مس برای تولید مفتول مس است) تولید می‌شود. در این زمینه کشورمان چهاردهمین کشور تولیدکننده کاتد است.

معاون ایمیدرو اضافه‌کرد: در سرب و روی کشورمان دارای رتبه ششم جهان است، همچنین ٣٠٠ هزار تن تولید شمش روی و ١١ تن تولید شمش طلا داریم.

تدوین سند ورود صنایع به نسل چهارم فناوری

وی تاکید کرد: تحول در اقتصاد بدون ورود فناوری‌ها امکان‌پذیر نیست و باید در سیاست‌های کلان به این موضوع توجه شود. ذخایر ما قابل توجه است و در برنامه‌های توسعه‌ای به عنوان بخش تحول‌آفرین هستیم.

خلوصی، از تدوین سند ورود صنایع به نسل چهارم خبر داد و گفت: ایمیدرو با همکاری شرکت‌های معدنی در جهت ارتقای سطح دانش صنعتگران تلاش می‌کند و به این منظور برگزاری همایش‌ها و دوره‌های آموزشی برنامه‌ریزی شده است.

نخستین همایش بین المللی تحول دیجیتال در فولاد، معدن و صنایع معدنی امروز ۱۹ مهر ماه توسط ایمیدرو و بنیان نوآوری هوش مصنوعی در سالن همایش های صدا و سیما در حال برگزاری است.

جدیدترین پیشرفت‌ها در تحول دیجیتال و صنعت نسل ۴ و ۵ در این همایش مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

این همایش بین‌المللی به بررسی چالش‌ها، راه‌حل‌ها و فرصت های DT در فولاد و معدن و پایداری و بهره‌وری آن توسط اساتید مجرب و متخصص داخلی و بین المللی می پردازد.

رویکردهای این رویداد، بهره‌وری و پایداری صنعت فولاد، معدن و صنایع معدنی در سایه تحول دیجیتال (راهکارها و چالش‌ها) است.

در حاشیه این همایش، پاویون اختصاصی ارائه توانمندی های شرکت‌های دانش بنیان در زمینه کاربرد هوش مصنوعی در صنعت برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار صنعت
بورس