بهره برداری از نیروگاه بادی با ظرفیت ۲۰۰ مگاواتی - پایگاه خبری توسعه24 | پایگاه خبری توسعه24

۶ آذر ,۱۴۰۲ - ۰۹:۳۶

بهره برداری از نیروگاه بادی با ظرفیت ۲۰۰ مگاواتی

مدیرعامل فولاد سنگان بیان کرد: با بهره برداری از نیروگاه بادی با ظرفیت ۲۰۰ مگاواتی صد در صد نیاز فولاد سنگان مرتفع خواهد شد.

علی امرائی، مدیرعامل شرکت فولاد سنگان در حاشیه برگزاری نمایشگاه ایران متافو در گفتگو با توسعه 24 گفت: با احداث نیروگاه بادی با ظرفیت ۲۰۰ مگاواتی برای پایداری تأمین انرژی برق در شرکت اقدام کردیم.

امرائی بیان کرد: این نیروگاه با همکاری شرکت‌های متشکل از مجموعه فولاد مبارکه، به عنوان یک پروژه مهم در دست اجرا قرار گرفته است. انتظار می‌رود که با پیشرفت این پروژه، نیروگاه به زودی به مرحله بهره‌برداری برسد.

وی ادامه داد: در حال حاضر، این نیروگاه‌ها در مراحل احداث و راه‌اندازی قرار دارد و با بهره‌برداری از این پروژه، انتظار می‌رود که صد در صد نیاز شرکت مرتفع گردد.

وی بیان کرد: شرکت‌های دانش بنیان در حوزه ساخت تجهیزات به ما کمک می‌کنند، تفاهم‌نامه ای که امضا شد نیز در زمینه تولید کنستانتره به روش smr است که قرار است از کانی‌های کم عیار که تاکنون به آن توجه نمی‌شد، استفاده شود.

مدیرعامل سنگان ادامه داد: این طرح در مرحله انتقال تکنولوژی قرار دارد، منابع مالی و زمین طرح فراهم شده و دانش فنی آن در حال انتقال است که بخشی از طریق شرکت‌های دانش بنیان داخلی و بخش دیگر از طریق شرکت‌های خارجی در حال انجام است.

وی در خصوص نقش مجموعه فولاد سنگان در اقتصاد مقاومتی گفت: هدف فولاد سنگان تولید سالانه ۷/۵ میلیون تن کنسانتره است که ۵ میلیون تن آن تاکنون محقق شده است، در راستای منویات رهبری که فرمودند معدن جایگزین نفت شود بیش از ۱۵میلیون تن سنگ آهنی که قبلا خام فروشی می‌شد را فرآوری کردیم و تامین پایدار مواد اولیه فولاد کشور به خصوص فولاد مبارکه را بر عهده داریم.

امرائی در پایان خاطرنشان کرد: با حدود ۲۵ مجموعه دانش بنیان در حال همکاری هستیم و شرکت‌های دانش بنیان کار ساخت تجهیزات مورد نیاز مجموعه سنگان را بر عهده دارند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار صنعت

۳۱ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۵:۴۱

بورس

۱۸ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۶:۰۰

افت ۸ هزار واحدی شاخص بورس

۱۶ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۶:۱۲

افت ۵ هزار و ۱۸۲ واحدی شاخص بورس

۱۶ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۵:۴۹

ثبت پنجمین ریزش متوالی بورس