فولاد هرمزگان پیشرو در تحقق شعار سال/ تولید تختال در فولاد هرمزگان 7 درصد رشد یافت - پایگاه خبری توسعه24 | پایگاه خبری توسعه24

۲۴ مرداد ,۱۴۰۲ - ۱۸:۲۰

فولاد هرمزگان پیشرو در تحقق شعار سال/ تولید تختال در فولاد هرمزگان 7 درصد رشد یافت

شرکت فولاد هرمزگان با اتکا به دانش فنی و تجربه در به‌کارگیری ماشین ریخته‌گری پیشرفته، انجام بهبودهای مستمر و استفاده از طرح‌های خلاقانه، در سال‌های اخیر پرچم‌دار رشد تولید و رکوردشکنی در صنعت فولاد کشور بوده و در چهار ماه نخست امسال با تولید 508 هزار تن تختال، رشد 7 درصدی تولید را رقم زده است.

به گزارش توسعه۲۴؛ شرایط صنعت فولاد در کشور ما هر سال سخت‌تر می‌شود؛ در تابستان،‌ محدودیت برق و در زمستان، محدودیت گاز اعمال می‌شود و فولادسازان باید با برنامه‌ریزی دقیق نسبت به جبران کاهش تولید ناشی از محدودیت‌های انرژی اقدام کنند.

جبران عدم‌النفع تولید بستگی به توان مدیریتی و فنی حوزه بهره‌برداری و پشتیبانی فولادساز دارد. هرچه تیم مدیریت و کارشناسی قوی‌تر باشد، طبعاً نتیجه بهتری حاصل خواهد شد. نمونه عینی این موضوع را می‌توان در شرکت فولاد هرمزگان مشاهده کرد.

در سال جاری، محدودیت زودتر از گذشته و از نیمه خردادماه بر شرکت اعمال شد که با تدابیر اندیشیده‌شده برنامه شات‌دان سالانه شرکت علی‌رغم گرمای طاقت‌فرسای استان هرمزگان در تابستان به‌صورت جهادگونه توسط کارکنان، به‌صورت شبانه‌روزی انجام شد. حاصل این تلاش‌ها طبق نمودار، تولید قابل‌توجه تختال در چهارماهه نخست سال بود که به میزان 508 هزار تن ثبت شد و 33 هزار تن معادل 7 درصد، بیش از سال گذشته است. این شرکت در مدت مشابه سال قبل 475 هزار تن تختال تولید کرده بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار صنعت
بورس