شناسایی عامل نشتی اطلاعات نرخ خوراک پتروشیمی - پایگاه خبری توسعه24 | پایگاه خبری توسعه24

۱۵ مهر ,۱۴۰۲ - ۱۸:۲۲

شناسایی عامل نشتی اطلاعات نرخ خوراک پتروشیمی

رییس سازمان بورس حقیقی‌ها را عامل نشتی اطلاعات نرخ خوراک پتروشیمی‌ها عنوان کرد.

به گزارش توسعه۲۴؛ نشست اطلاعات خوراک پتروشیمی‌ها یکی از مهمترین وقایع سال جاری بود. نرخ خوراک پتروشیمی قبل از زمان مقرر منتشر شد و برخی برخی سرمایه‌گذاران با استفاده از این اطلاعات اقدام به خرید و فروش سهام پتروشیمی‌ها کرده و سودهای کلانی را به دست آوردند.

رسانه‌ای شدن نشت اطلاعات نرخ خوراک پتروشیمی‌ها سر و صدای بسیاری به پا کرد و در آن زمان رییس سازمان بورس و نهادهای ناظر قول برخورد با این افراد را دادند، اما با گذشت 7 ماه از سال خبری از تعیین تکلیف این موضوع نشده است.

انگشت اتهام رییس سازمان بورس به سوی حقیقی‌ها

مجید عشقی، رییس سازمان بورس درباره اینکه چرا پس از گذشت چند ماه متخلفان افشای اطلاعات نرخ خوراک پتروشیمی اعلام نشده‌اند و آیا متخلفی شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شدند، به ایلنا گفت: متخلفان را شناسایی کرده‌ایم اما اعلام متخلفان براساس قانون و ماده 36 بعد از قطعی شدن پرونده تخلفاتی اعلام و پرونده کیفری انها تشکیل می‌شود.

وی با بیان اینکه عمده متخلفان پرونده افشای اطلاعات نرخ خوراک افراد حقیقی هستند، گفت: پرونده متخلفان به قوه قضاییه ارجاع داده شده و قوه قضاییه ضابط تعیین کرده و در حال حاضر ضابط تعیین شده در حال بررسی این پرونده‌های تخلف هستند.

اردیبهشت ماه امسال پس از رشد پی در پی شاخص بورس، شاهد سقوط یکباره و ریزش‌های سریالی شاخص بودیم و در حالی که رییس سازمان بورس مدعی بود عامل این ریزش‌، ذخیره سود از سوی برخی از سهامداران است اما تیر ماه مشخص شد که در همان زمان اطلاعات محرمانه درباره تعیین نرخ 7 هزار تومانی خوراک پتروشیمی‌ها نشت کرده و برخی از افراد با دسترسی به این اطلاعات نسبت به فروش اقدام کردند و همین روند عامل اصلی ریزش‌ها بوده و در مدت زمان کمتر از یک ماه 150 هزار میلیارد تومان از بازار سرمایه خارج شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار صنعت
بورس