شاخص کل در آستانه از دست دادن کانال 2 میلیون واحدی - پایگاه خبری توسعه24 | پایگاه خبری توسعه24

۲ آبان ,۱۴۰۲ - ۱۷:۰۱

شاخص کل در آستانه از دست دادن کانال 2 میلیون واحدی

شاخص کل در آستانه از دست دادن کانال 2 میلیون واحدی تغییر کرد.

به گزارش توسعه۲۴؛ محمدرضا حیدرزاده با بیان اینکه صنعت پلیمر جزو صنایع استراتژیک کشور است و ارزآوری بالایی دارد و ما می‌توانیم با توجه به مزیت‌های این صنعت و شرایط کشور خود به این اهداف برسیم، اظهار کرد: در حال حاضر کمیته‌هایی با کشورهای هدف صادرات تشکیل شده تا معضلات صادرات رفع شود.

یکی از معضلاتی که در داخل کشور وجود دارد، کمبود مواد اولیه صنایع پلیمر و افزایش قیمت آن است.
وی با بیان اینکه علاوه بر این موضوع عدم توانایی در نوسازی ماشین آلات نیز مشکلی اساسی است، گفت: برنامه‌ریزهایی صورت گرفته که این مشکلات با تعامل بین بخش خصوصی، اتاق بازرگانی و کشورهای هدف رفع شود.

نایب رئیس کمیسیون پتروشیمی اتحادیه صادر کنندگان نفت، گاز و پتروشیمی با بیان اینکه میزان تولید واقعی محصولات پلیمری در جهان بالغ بر ۳۹۰ میلیون تن و در خاورمیانه ۳۶ میلیون تن است، اظهار کرد: سهم تولید عملی محصولات پلیمری در ایران با ۸.۱ میلیون تن از مجموع ظرفیت اسمی ۸.۸ میلیون تنی، از تولید عملی محصولات پلیمری جهان و خاورمیانه به ترتیب ۲ و ۲۳ درصد است.

مدیرعامل شرکت پلیمر آریاساسول با بیان اینکه تولید تجمعی نیمه اول سال ۱۴۰۲ معادل ۱،۰۱۴ هزار تن بوده که این میزان تولید نسبت به دوره مشابه سال گذشته دارای ۳ درصد رشد داشته است، گفت:سود ۶ ماهه این شرکت معادل مبلغ ۵، ۷۵۱ میلیارد تومان برآورد شده که این سود معادل ۳۵ درصد مبلغ فروش این شرکت در دوره مذکور بود، همچنین نسبت به دوره مشابه سال گذشته دارای ۱۲ رشد است.

حیدرزاده به صورت‌های مالی ۶ ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ این شرکت در سامانه کدال اشاره کرد و گفت: به ازای هر سهم ۴۱۸ تومان سود ساخته شده و سود هر سهم در دوره مشابه سال گذشته به مبلغ ۳۷۵ تومان بوده است.

وی با بیان اینکه صادرات محصولات پلیمری در سال ۱۴۰۱ (۲۰۲۲ میلادی) در جهان حدود ۱۱۷ میلیون تن و در خاورمیانه حدود ۲۴ میلیون تن بوده است، اظهار کرد: برنامه‌ریزی‌های صنعت پتروشیمی کشور بر مبنای توسعه جایگاه پلیمرها در صنعت پتروشیمی ایران است.

به گفته نایب رئیس کمیسیون پتروشیمی اتحادیه صادر کنندگان نفت، گاز و پتروشیمی در حال حاضر ۳۰ مجتمع تولیدی پلیمری در کشور داریم و ۳۱ طرح پلیمری در حال ساخت وجود دارد. در خصوص افزایش ظرفیت تولید محصولات پلیمری در ایران به‌گونه‌ای هدفگذاری شده که ظرفیت تولید در پایان دولت (۱۴۰۴) به ۱۱ میلیون تن در سال و در سال ۱۴۰۶، به ۱۹.۸ میلیون تن در سال برسد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

۱۸ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۶:۰۰

افت ۸ هزار واحدی شاخص بورس

۱۶ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۶:۱۲

افت ۵ هزار و ۱۸۲ واحدی شاخص بورس

۱۶ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۵:۴۹

ثبت پنجمین ریزش متوالی بورس


۱۵ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۲:۳۴

رکود نسبی در هفته ریزش شاخص بورس

۱۵ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۱:۳۴

پیش بینی بورس هفته سوم اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار صنعت

۳۱ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۵:۴۱

بورس

۱۸ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۶:۰۰

افت ۸ هزار واحدی شاخص بورس

۱۶ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۶:۱۲

افت ۵ هزار و ۱۸۲ واحدی شاخص بورس

۱۶ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۵:۴۹

ثبت پنجمین ریزش متوالی بورس