رشد ۵۸۹۰ واحدی شاخص بورس - پایگاه خبری توسعه24 | پایگاه خبری توسعه24

۱۹ مهر ,۱۴۰۲ - ۱۸:۵۴

رشد ۵۸۹۰ واحدی شاخص بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با افزایش ۵۸۹۰ واحد همراه شد.

به گزارش توسعه۲۴؛ شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معماملات امروز با افزایش ۵۸۹۰ واحد معادل ۰.۲۹ درصد رشد کرده و به رقم ۲ میلیون و ۱۹ هزار و ۹۵۷ واحد رسید.

همچنین شاخص هم‌وزن با افزایش ۴۴۴۶ واحد به رقم ۶۹۰ هزار و ۴۲۳ واحد رسید. ارزش بازار در بورس اوراق بهادار تهران به بیش از ۷ میلیون و ۸۰ هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از ۶.۵ میلیارد سهام حق تقدم و اوراق مالی در قالب ۲۵۷ هزار معامله و به ارزش ۳ هزار و ۹۷۹ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

همه شاخص‌های بورس امروز سبز شدند، ولی میزان افزایش شاخص‌ها زیر یک درصد بود. شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی ۰.۲۹ درصد افزایش یافت، این دو شاخص با معیار هموزن ۰.۶۵ درصد افزایش یافتند، شاخص آزاد شناور ۰.۳۱رشد کرد شاخص بازار اول بورس ۰.۳۹درصد رشد کرد و شاخص بازار دوم بورس ۰.۱۹ درصد افزایش یافت.

امروز نمادهای گسترش نفت و گاز پارسیان، پالایش نفت اصفهان، سرمایه‌گذاری غدیر، پالایش نفت بندرعباس، پتروشیمی پردیس و بانک پاسارگاد به ترتیب بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس را داشته‌اند و نماد فولاد مبارکه بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را از خود به جای گذاشت.

رشد ۵۸۹۰ واحدی شاخص بورس +نقشه

در فرابورس ایران هم شاخص کل امروز با افزایش ۱۰۵ واحد به رقم ۲۵ هزار و ۲۴۹ واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و ۴۰۲ هزار میلیارد تومان شد.

ارزش بازار پایه فرابورس ۴۳۳ هزار میلیارد تومان برآورد شد. معامله‌گران امروز بیش از ۵ میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب ۱۶۰ هزار فقره معامله و به ارزش ۸ هزار و ۵۴ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی در فرابورس ۰.۴۲ درصد افزایش یافتند این دو شاخص با معیار هموزن ۱.۱۲ درصد افزایش یافته بازار اول فرابورس ۰.۶۵ درصد افزایش یافت و شاخص بازار دوم فرابورس ۰.۳۴ درصد رشد کرد.

امروز نمادهای بیمه پاسارگاد، ایران خودرو دیزل، انتخاب الکترونیک، بیمه کوثر و پتروشیمی تندگویان به ترتیب بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشتند و نمادهای مالی سپهر صادرات و پتروشیمی زاگرس بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را از خود به جای گذاشتند.

رشد ۵۸۹۰ واحدی شاخص بورس +نقشه

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار صنعت
بورس