رشد ۴۶ درصدی درآمد‌های مارون - پایگاه خبری توسعه24 | پایگاه خبری توسعه24

۲۰ آبان ,۱۴۰۲ - ۱۸:۱۱

رشد ۴۶ درصدی درآمد‌های مارون

درآمد‌های پتروشیمی مارون در طی یک ماه ۴۶ درصد افزایش یافته است.

به گزارش توسعه۲۴؛ مواداولیه شرکت پتروشیمی مارون عمدتاً شامل گاز اتان می‌باشد که از NGL‌های اطراف اهواز جمع آوری و در واحد‌های اتان در ۳۵ کیلومتری اهواز بازیابی و تصفیه و از طریق خط لوله به طول ۹۵ کیلومتر به سایت ۲ واحد الفین انتقال داده می‌شود. یادآوری می‌شود که خوراک گاز اتان از طریق شرکت ملی نفت و طی قرارداد فی مابین به این شرکت تحویل داده می‌شود.

هزینه مصرفی و مواد اولیه مارون در مهرماه ۱۴۰۲

پتروشیمی مارون در دوره یک ماه مهر امسال برای برای سوخت آب بدون املاح ۱۹ میلیارد تومان، آب خریداری شده ۳۶.۸ میلیارد تومان، آب مصرفی ۱.۵ میلیارد تومان، برق ۶۸ میلیارد تومان، برای بخار ۱.۸ میلیارد تومان، برای نیتروژن ۵.۳ میلیارد تومان، هوای ابزار دقیق ۱.۹ میلیارد تومان، هوای سرویس ۵۴۰ میلیون تومان و گاز طبیعی ۱۶۷ میلیارد تومان هزینه کرده است.

رشد ۴۶ درصدی درآمد‌های مارون

براساس تازه‌ترین اطلاعات منتشر شده در سامانه کدال پتروشیمی مارون در دوره ۱ ماهه مهر سال گذشته به مقدار ۲۴۳۹ میلیارد تومان از محصولات خود را به فروش رسانده بود که با رشد ۴۶ درصدی میزان فروش این شرکت در دوره یک ماهه مهر ۱۴۰۲ به مبلغ ۳۵۵۷ میلیارد تومان رسیده است که از این میزان ۲۴۵۷ میلیارد تومان مربوط به فروش محصولات در بازار‌های داخلی و ۱۱۰۰ میلیارد تومان مربوط به فروش محصولات در بازار‌های خارجی می‌باشد.

جهش ۱۳۲ درصدی صادرات مارون

پتروشیمی مارون که با نماد مارون در بازار سرمایه شناخته می‌شود در مهرماه امسال ۱۱۰۰ میلیارد تومان از محصولات خود را صادر نموده که نسبت به دوره مشابه سال قبل صادرات این شرکت ۱۳۲ درصد جهش داشته است میزان صادرات مارون در مهرماه سال گذشته ۴۷۵ میلیارد تومان بود.

برنامه‌های مارون برای رسیدن به فروش بیشتر

از آنجا که لازمه افزایش سطح سودآوری شرکت، در مرحله اول فروش هرچه بیشتر محصولات و از طرفی برطرف کردن محدودیت‌های لازمه از جمله خوراک دریافتی مجتمع می‌باشد، برنامه‌های شرکت از جمله نصب کمپرسور چهارم منجر به حفظ سطح تولید شرکت با افزایش دریافت گاز بعنوان خوراک شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار صنعت

۳۱ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۵:۴۱

بورس

۱۸ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۶:۰۰

افت ۸ هزار واحدی شاخص بورس

۱۶ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۶:۱۲

افت ۵ هزار و ۱۸۲ واحدی شاخص بورس

۱۶ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۵:۴۹

ثبت پنجمین ریزش متوالی بورس