درب های قابل انعطاف فلکسیبل باتری ککسازی شماره ۳ - پایگاه خبری توسعه24 | پایگاه خبری توسعه24

۱۸ مهر ,۱۴۰۲ - ۱۸:۱۸

درب های قابل انعطاف فلکسیبل باتری ککسازی شماره ۳

در راستای معرفی پروژه های زیست محیطی شرکت ، به معرفی پروژه ساخت درب های قابل انعطاف(فلکسیبل) باتری ککسازی شماره ۳ پرداخته می شود.

به گزارش توسعه۲۴؛ به منظور جلوگیری از انتشار گاز خام از درب سلول های باتری ۳ و به تبع آن جلوگیری از آلودگی هوا و انتشار بوهای نامطبوع در محیط، پروژه طراحی، ساخت و نصب درب های قابل انعطاف(فلکسیبل) باتری ککسازی شماره ۳ با طراحی و ساخت درب نمونه فلکسیبل در اواخر سال ۹۶ آغاز گردید.

پس از ساخت و نصب درب نمونه بر روی باتری ۳ و تایید اثر بخشی آن، مرحله اول پروژه شامل ساخت ۷۴ عدد درب مربوط به سمت کک با استفاده از توانمندی های متخصصین داخلی شرکت، طی یک برنامه زمانبندی هفت و نیم ماهه از تاریخ ۱ فروردین ماه ۹۸ آغاز و در اواسط آبان ماه سال ۹۸ به بهره برداری رسید.

مرحله دوم پروژه مذکور نیز شامل طراحی، ساخت، نصب و بهره برداری از ۷۴ درب فلکسیبل مربوط به سمت ماشین تخلیه و همچنین ساخت ۱۰ عدد درب رزرو نیز با استفاده از توانمندی های داخلی شرکت از تاریخ ۱ آبان ماه ۹۸ تا ۳۰ مرداد ماه ۹۹ انجام و به بهره برداری رسید.

این پروژه در مجموع با هزیته ای بالغ بر ۲۵۰ میلیارد ریال انجام و به بهره برداری رسید.

با طراحی و ساخت درب های قابل انعطاف (فلکسیبل) مشکل گاز بندی درب ها و سلول های باتری ۳ حل شده و با تغییر شکل و تغییر جنس قاب به نوع فولاد ضد زنگ، عمر این قطعه افزایش پیدا کرده و همچنین به وسیله فنر هایی که در دور بدنه جانمایی شده است به هر قسمت قاب نیروی قابل کنترل وارد می شود که گاز بندی درب را ارتقاء می بخشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار صنعت
بورس

۱۸ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۶:۰۰

افت ۸ هزار واحدی شاخص بورس

۱۶ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۶:۱۲

افت ۵ هزار و ۱۸۲ واحدی شاخص بورس