داخلی‌سازی کاتالیست‌های مورد نیاز پتروشیمی‌ها تا پایان دولت - پایگاه خبری توسعه24 | پایگاه خبری توسعه24

۲۵ مهر ,۱۴۰۲ - ۱۸:۳۶

داخلی‌سازی کاتالیست‌های مورد نیاز پتروشیمی‌ها تا پایان دولت

مدیر عامل شرکت صنایع ملی پتروشیمی بیان کرد: بومی‌سازی همه کالاها و تجهیزات، مواد شیمیایی و کاتالیست‌ها و دانش‌های فنی هدف‌گذاری شده است و همه کاتالیست‌های مورد نیاز صنعت تا پایان دولت سیزدهم داخلی‌سازی می‌شوند.

به گزارش توسعه۲۴؛ مدیر عامل شرکت صنایع ملی پتروشیمی با اشاره به لزوم تکمیل زنجیره ارزش به عنوان تکلیف و راهبرد صنعت پتروشیمی گفت: در این مسیر، بومی‌سازی همه کالاها و تجهیزات، مواد شیمیایی و کاتالیست‌ها و دانش‌های فنی هدف‌گذاری شده است و همه کاتالیست‌های مورد نیاز صنعت تا پایان دولت سیزدهم داخلی‌سازی می‌شوند.

مرتضی شاهمیرزایی امروز در نخستین همایش ایمنی فرآیند در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی با بیان اینکه با تولید پایدار صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، خوراک هزاران صنعت کوچک و بزرگ در کشور تأمین می‌شود، اظهار کرد: با تلاش واحدهای اچ‌اس‌ئی با ایجاد محیط امن، چرخ تولید، صنعت و اقتصاد کشور در همه حوزه‌ها به‌طور پایدار در حرکت خواهد بود.

وی با بیان اینکه صنعت نفت از دیرباز مهد پرورش دانش حوزه ایمنی، محیط زیست و سلامت بوده است، گفت: بیشتر حوادث صنعت نفت به‌دلیل رعایت نشدن ایمنی فرآیندی در تعمیرات، ساخت، اجرا و بهره‌برداری رخ داده است.

مدیر عامل شرکت صنایع ملی پتروشیمی با اشاره به دلایل بروز حادثه در صنعت، گفت: رعایت نکردن برنامه‌ریزی تعمیرات دوره‌ای واحدها، رعایت نکردن عملکرد شیرهای ورودی و خروجی پمپ‌ها، جابه‌جایی گیربکس پمپ، تجمیع تعداد زیاد مخزن ذخیره در فضای محدود و سهل‌انگاری سرمایه انسانی شاغل در واحدها از جمله عوامل رخداد حوادث در صنعت است.

شاهمیرزایی با بیان اینکه سرعت انجام تعمیرات اساسی در واحدها مهم است، اما از آن مهم‌تر رعایت اصول فنی و ایمنی و به‌کارگیری تجهیزات استاندارد است، اظهار کرد: اصول ایمنی نباید فدای موضوعات اقتصادی در صنعت شود.

وی با بیان اینکه چنین همایش‌هایی با توجه به اهمیت ایمنی فرآیند باید هر ساله برگزار و کمیته‌های کاری نیز به این منظور فعال شود، گفت: ۹۹ کاتالیست، جاذب و آغازگر و بیش از ۲۵۰ لایسنس در صنعت پتروشیمی به‌کار می‌رود.

مدیر عامل شرکت صنایع ملی پتروشیمی با بیان اینکه در ارزش‌گذاری‌های شرکت‌ها در رویدادهای مختلف مانند جایزه تعالی صنعت پتروشیمی باید به عملکرد واحدها در حوزه ایمنی فرآیند توجه ویژه شود، گفت: لازمه تولید پایدار در صنعت نفت این است که واحدهای اچ‌اس‌ئی در صف مقدم، محیطی امن را برای طرح‌ها و مجتمع‌ها ایجاد کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار صنعت
بورس

۱۸ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۶:۰۰

افت ۸ هزار واحدی شاخص بورس

۱۶ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۶:۱۲

افت ۵ هزار و ۱۸۲ واحدی شاخص بورس

۱۶ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۵:۴۹

ثبت پنجمین ریزش متوالی بورس