خیز پتروشیمی مارون جهت گسترش مبادلات تجاری و مطالعه بازارهای جدید صادراتی خارج از کشور - پایگاه خبری توسعه24 | پایگاه خبری توسعه24

۱۶ آبان ,۱۴۰۲ - ۱۸:۰۲

خیز پتروشیمی مارون جهت گسترش مبادلات تجاری و مطالعه بازارهای جدید صادراتی خارج از کشور

نمایشگاه بزرگ شانگهای چین با حضور مقامات ارشد سیاسی و صنعتی بیش از ۵۰ کشور گشایش یافت.

به گزارش توسعه۲۴؛ ششمین نمایشگاه بین‌المللی واردات چین با حضور مقامات ارشد سیاسی، تجاری و اقتصادی این کشور و روسای جمهور، نخست وزیران و مقامات ارشد بیش از ۵۰ کشور و شرکت های بزرگ از ۱۱۰ کشور با حضور محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور، علی آبادی وزیر صنایع و معادن، خاندوزی وزیر اقتصاد و دارایی، شاهمیرزایی مدیرعامل صنایع ملی پتروشیمی، خجسته مهر مدیرعامل شرکت ملی نفت و جمع کثیری از بازرگانان ایرانی در شهرک نمایشگاهی شانگهای چین درحال برگزاری است.

حضور هیات‌های بلندپایه سیاسی، اقتصادی و بازرگانی از ایران در این نمایشگاه؛ در کنار شرکت‌های پتروشیمی مارون؛  پتروشیمی آریا ساسول؛ پتروشیمی زاگرس؛ پتروشیمی شازند؛ هلدینگ پارسیان و شرکت ملی نفت ایران؛ نشان دهنده ی موقعیت استراتژیک کشور چین در مبادلات تجاری ایران است.

پتروشیمی مارون با تولید سالیانه ۴/۱ میلیون تن انواع محصولات پتروشیمی، یکی از مگا الفین های جهان به حساب می آید.

پتروشیمی مارون در بازه زمانی مهرماه ۱۴۰۱ تا مهرماه ۱۴۰۲ مجموعا ۲۴۰ میلیون دلار محصولات به مقصد چین و جنوب شرق آسیا صادر کرده است که نشان دهنده موقعیت استراتژیک این کشور در مبادلات تجاری این شرکت است.

گسترش مبادلات تجاری و مطالعه بازارهای جدید صادراتی به ویژه در سایر کشورهای جنوب شرق آسیا؛ شرق آفریقا؛ آمریکای جنوبی و حوزه ی CIS از برنامه های پیش روی پتروشیمی مارون است.

پتروشیمی مارون؛ در حاشیه نمایشگاه شانگهای چین؛ موفق به انعقاد تفاهم نامه های خرید و انتقال دانش فنی( لایسنس) محصولات استراتژیک پایین دستی پروپیلن و همچنین تولید بنزن و ادپیک اسید از ترکیبات سنگین واحد الفین؛ شد.

انعقاد این تفاهم نامه های انتقال دانش فنی و احداث شرکت های جدید؛ در راستای اندیشه  های توسعه گرایانه این شرکت جهت حذف وابستگی به کشورهای خارجی برای خرید این محصولات استراتژیک؛ جلوگیری از خروج ارز و ارزآوری برای اقتصاد ایران است.

معاون اول ریاست جمهوری در آئین افتتاح نمایشگاه چین؛ رویکرد دولت مردمی سیزدهم را حمایت از انعقاد این نوع تفاهم نامه ها و عزم جدی دولت بر رفع موانع احتمالی جهت تسریع در اجرایی شدن مفاد تفاهم نامه‌ها اعلام کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار صنعت
بورس

۱۸ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۶:۰۰

افت ۸ هزار واحدی شاخص بورس

۱۶ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۶:۱۲

افت ۵ هزار و ۱۸۲ واحدی شاخص بورس