حضور مدیرعامل شرکت صبا فولاد خلیج فارس در دهمین کنفرانس بین المللی استیل پرایس/دکتر دشتیانه: در تولید فولادهای با ارزش افزوده بالا باید نگاهمان به بازارهای صادراتی باشد - پایگاه خبری توسعه24 | پایگاه خبری توسعه24

۲۶ مهر ,۱۴۰۲ - ۱۲:۰۳

حضور مدیرعامل شرکت صبا فولاد خلیج فارس در دهمین کنفرانس بین المللی استیل پرایس/دکتر دشتیانه: در تولید فولادهای با ارزش افزوده بالا باید نگاهمان به بازارهای صادراتی باشد

دکتر احسان دشتیانه مدیرعامل و جمعی از معاونین و مدیران شرکت صبا فولاد خلیج فارس، در دهمین کنفرانس بین المللی استیل پرایس، حضور یافتند.

به گزارش توسعه۲۴؛ دهمین کنفرانس بین المللی استیل پرایس با حضور بیش از ۴۰۰ فعال، صاحب نظر و کارشناس صنعت فولاد و با موضوع فولاد و مواد اولیه با نگاهی بر فولادهای پیشرفته با ارزش افزوده بالا برگزار شد.

همچنین این کنفرانس شامل دو پنل تخصصی با عنوان «جایگاه فعلی ایران در صنعت فولادهای با ارزش افزوده بالا، نیازسنجی برای نیاز داخل و امکان صادرات و چالش های پیش رو» و «تکنولوژی های روز دنیا و ایران، مزیت ها و چالش ها در تامین مواد اولیه مورد نیاز» بود.

نمایشگاه جانبی این کنفرانس نیز با حضور و مشارکت شرکت های بزرگ معدنی و فولادی کشور برپا شد.

مدیرعامل شرکت صبا فولاد خلیج فارس در این کنفرانس گفت: در حالی که مطالعه‌ای در دانشگاه هاروارد نشان داد مزیت صنعت فولاد ایران در تولید فولادهای با ارزش افزوده بالاتر است اما باید گفت قوانین لحظه‌ای صادرات، پاشنه آشیل توسعه فولادهای با ارزش افزوده بالا است.

دکتر احسان دشتیانه افزود: در تولید فولادهای با ارزش افزوده بالا باید نگاهمان به بازارهای صادراتی باشد.

وی الزامات این مهم را دانش فنی، نیروی انسانی متخصص، دسترسی به انرژی، توجه به زنجیره فولاد و توجه به مناطق جغرافیایی برشمرد.

دشتیانه بیان‌ داشت: در آینده بیشترین منطقه مصرف فولاد در جنوب شرق آسیا خواهد بود که تاکنون تحت تاثیر تحریم‌ها نبوده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار صنعت