ثبات قیمت خودرو در بازار - پایگاه خبری توسعه24 | پایگاه خبری توسعه24

۱۲ آذر ,۱۴۰۲ - ۱۷:۴۳

ثبات قیمت خودرو در بازار

براساس قیمت‌های اعلام شده بازار خودرو امروز وضعیت آرامی را تجربه می‌کند.

به گزارش توسعه۲۴؛ قیمت خودرو امروز، یک‌شنبه، 12 آذر 1402 روند متفاوتی را نسبت به روزهای گذشته برگزیده است. از آغاز معاملات امروز، قیمت اغلب خودروهای داخلی و مونتاژی به صورت صعودی گزارش می‌شود.

با توجه به انتشار اخبار مربوط به آغاز مرحله جدید فروش خودرو در سامانه یکپارچه، بازگشت فروش خودرو از طریق نمایندگی‌ها و بازگشت فروش اقساطی به بازار خودرو، احتمالاً روند فعلی پایدار نخواهد بود و از روزهای آینده، ثبات و رکود به بازار خودرو باز می‌گردد.

البته کارشناسان معتقدند خبرهایی همچون مسدودسازی دوباره 6 میلیارد دلار پول آزاد شده ایران و رزمایش مشترک ایران، روسیه و چین، می‌تواند منجر به تحریک دلار در بازار آزاد شود. درصورتی که نرخ دلار از روزهای آینده صعودی شود، احتمالاً تغییراتی در بازر خودرو نیز صورت بگیرد.

با توجه به قیمت‌های اعلامی وب‌سایت کارنامه، قیمت خودرو امروز وضعیت آرامی را تجربه می‌کند.

قیمت خودروهای داخلی، غالباً به صورت افزایشی گزارش می‌شود.

ساینا S دنده‌ای یکی از سدان‌های داخلی به شمار می‌رود که قیمت پایین‌تری نسبت به سایر محصولات بازار دارد. این خودرو امروز سه میلیون تومان گران شده و با 359 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

شاهین G از سدان‌های لوکس سایپا محسوب می‌شود که هفته گذشته حدود هفت میلیون تومان گران شد. این خودرو امروز دو میلیون تومان کاهش داشته و به نرخ 589 میلیون تومان رسیده است.

پژو 206 تیپ 3 پاناروما ارزان‌ترین هاچ‌بک ایران خودرو است که در حال حاضر به تولید می‌رسد. قیمت این هاچ‌بک محبوب نسبت به روز گذشته حدود پنج میلیون تومان بالاتر رفته و با 535 میلیون تومان معامله می‌شود.

پژو 207i پانوراما دنده دستی رکورددار افزایش قیمت در بازار خودروهای داخلی است. این خودرو نسبت به روز گذشته 12 میلیون تومان گران‌تر شده و به 654 میلیون تومات رسیده است.

قیمت خودروهای مونتاژی نسبت به داخلی‌های بازار از ثبات بیشتری نسبت به روز گذشته برخوردار است.

ریسپکت پرایم سدان مونتاژی گروه بهمن به شمار می‌رود که با افت 10 میلیون تومانی نسبت به روز گذشته، به نرخ یک میلیارد و 210 میلیون تومان رسید.

هایما S5 اتوماتیک کراس‌اوور مونتاژی ایران خودرو محسوب می‌شود که رکورددار افزایش قیمت در بازار خودروهای مونتاژی نیز هست. این خودرو 15 میلیون تومان نسبت به روز گذشته افزایش یافته و با یک میلیارد و 245 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

دیگنیتی پرایم کراس‌اوور مونتاژی بهمن موتور بوده که برخلاف ریسپکت، 10 میلیون تومان گران‌تر شده و به قیمت یک میلیارد و 660 میلیون تومان رسیده است.

کی‌ام‌سی K7 کراس‌اوور مونتاژی کرمان موتور به شمار می‌رود که خبر توقف تولید آن به تازگی از سوی این شرکت منتشر شد. این خودرو امروز نسبت به روز گذشته 10 میلیون تومان افت قیمتی دارد و به قیمت یک میلیارد و 610 میلیون تومان معامله می‌شود.

خبرهایی همچون آغاز مرحله جدید فروش خودرو در سامانه یکپارچه، بازگشت فروش خودرو از طریق نمایندگی‌ها و بازگشت فروش اقساطی به بازار خودرو که روزهای گذشته منتشر شد، می‌تواند رکود بازار را بیش از پیش افزایش دهد و قیمت خودروهای داخلی و مونتاژی را با ثبات کند.

البته برخی کارشناسان بر این باورند که احتمالاً نرخ دلار در بازار آزاد با تغییراتی همراه شود. در صورتی که نرخ دلار در بازار آزاد افزایش یابد، حتی با وجود خرید و فروش اندک و رکود بازار، تأثیر آن فوراً روی بازار خودرو نیز قابل مشاهده خواهد بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار صنعت
بورس

۱۸ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۶:۰۰

افت ۸ هزار واحدی شاخص بورس

۱۶ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۶:۱۲

افت ۵ هزار و ۱۸۲ واحدی شاخص بورس