تولید صنایع فولاد در مرز بحران - پایگاه خبری توسعه24 | پایگاه خبری توسعه24

۲۵ آبان ,۱۴۰۲ - ۱۸:۲۷

تولید صنایع فولاد در مرز بحران

کارشناس صنعت فولاد بیان کرد: با کاهش تولید آهن اسفنجی به دلیل قطع گاز و همزمان وجود تقاضا برای خرید آن، قیمت این محصول بالا رفته و موجب افزایش قیمت شمش، بیلت، بلوم و سایر مقاطع فولادی خواهد شد.

به گزارش توسعه۲۴؛ علی محمدی در رابطه با پیش بینی قیمت اقلام فولادی تا پایان امسال، مطرح کرد: عوامل مهمی بر قیمت محصولات فولادی موثر است. این عوامل شامل میزان عرضه و تقاضا، نرخ ارز، تغییرات تورمی، سیاست‌های دولتی، عوامل اقتصادی جهانی، عوامل اقتصادی داخلی، برند تولیدکننده و هزینه باربری می‌شوند.

به گفته وی، تغییر قیمت آهن اسفنجی در بازار جهانی به طور مستقیم بر قیمت بازار تمامی کشورها از جمله بازار ایران تاثیرگذار است.

این کارشناس فولاد در خصوص افزایش قیمت آهن اسفنجی، تصریح کرد: با محدودیت‌ گاز در زمستان، تولید آهن اسفنجی کاهش می‌یابد. آهن اسفنجی ماده اولیه بسیار مهم در تولید شمش، بیلت و بلوم است که ۷۵ درصد از کل گاز کارخانه‌های فولادی صرف تولید آن می‌شود.

محمدی در پایان افزود: بخش احیا که تولید آهن اسفنجی را بر عهده دارد، بیشتر با چالش تولید مواجه است. در سه سال اخیر نیز این محدودیت‌ها بیشتر نمود پیدا کرده است و یقینا زمستان پیش رو نیز محدودیت گاز برای صنایع فولاد وجود خواهد داشت و حاشیه سود شرکت های فولاد را متاثر خواهد کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار صنعت

۳۱ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۵:۴۱

بورس

۱۸ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۶:۰۰

افت ۸ هزار واحدی شاخص بورس

۱۶ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۶:۱۲

افت ۵ هزار و ۱۸۲ واحدی شاخص بورس

۱۶ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۵:۴۹

ثبت پنجمین ریزش متوالی بورس