تولید در صبافولاد خلیج فارس رکورد زد - پایگاه خبری توسعه24 | پایگاه خبری توسعه24

۱۳ مرداد ,۱۴۰۲ - ۱۳:۵۵

تولید در صبافولاد خلیج فارس رکورد زد

شرکت صبافولاد خلیج‌فارس موفق شد در سه ماه ابتدای سال 1402 (سال مهار تورم و رشد تولید) نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته، تولید خود را به میزان ۵۰ درصد افزایش دهد.

به گزارش توسعه24؛ این شرکت همچنین موفق شد، سال گذشته با تولید ۹۷۰ هزار تن بریکت‌گرم آهن‌اسفنجی رکورد سال قبل خود را به میزان ۱۵ درصد ارتقا دهد.

بر اساس این گزارش، مهندس احسان رسولی معاون بهره ‌برداری شرکت صبا فولاد خلیج ‌فارس ضمن اعلام این خبر گفت: این مهم با انجام اقدام‌های اصلاحی جهت رفع موانع تولید، انجام تعمیرات برنامه‌ریزی شده دقیق و منسجم و حرکت به سمت بومی سازی محقق شده است.

گفتنی است یکی از مهم‌ترین پروژه‌های هلدینگ صباانرژی واحد احیای مستقیم صبافولاد خلیج فارس است که عملیات اجرایی آن در اسفند ۱۴۰۱ آغاز شد.

این پروژه ظرفیت تولید سالانه ۷/۱ میلیون تن بریکت گرم در سال را دارد. این واحد علاوه بر تولید بریکت گرم، آهن اسفنجی سرد نیز تولید خواهد کرد.

مهندس رسولی افزود اقدامات مؤثری جهت افزایش کمی و کیفی تولید در این واحد صنعتی صورت گرفته است که از آن جمله می‌توان به  استقرار سیستم اطلاعاتی مدیریت تولید، خرید و نصب گوگردزدا، خرید و نصب کمپرسورهای سایت، طراحی و احداث خط هیتاب، بررسی و آنالیز توقفات، بهبود عملکرد کولینگ تاورها، بهبود راندمان لایم‌کوتینگ و تدوین و بازنگری و آموزش دستورالعمل و بهره‌برداری مؤثر از استکر ریکلایمر که سوم اسفند ماه سال جاری افتتاح شد؛ اشاره کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار صنعت

۳۱ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۵:۴۱

بورس

۱۸ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۶:۰۰

افت ۸ هزار واحدی شاخص بورس

۱۶ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۶:۱۲

افت ۵ هزار و ۱۸۲ واحدی شاخص بورس

۱۶ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۵:۴۹

ثبت پنجمین ریزش متوالی بورس