توافق نامه همکاری مشترک ایران و روسیه برای اکتشاف معادن - پایگاه خبری توسعه24 | پایگاه خبری توسعه24

۱۱ آبان ,۱۴۰۲ - ۱۴:۳۴

توافق نامه همکاری مشترک ایران و روسیه برای اکتشاف معادن

مدیرکل برنامه ریزی و فناوری اطلاعات سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور بیان کرد: توافق نامه همکاری مشترک ایران و روسیه نهایی شده و پس از تامین اعتبار به زودی اجرایی می‌شود.

به گزارش توسعه۲۴؛ رضا جدیدی درباره اکتشافات جدید در حوزه عناصر فلزی و غیر فلزی گفت: طبق توافق نامه همکاری مشترکی که با متخصصان روسی داریم انتظار می‌رود معادن فلزی و غیر فلزی جدیدی کشف شود.

وی گفت: متخصصان روسی در این توافق نامه موظف شدند، اطلاعات پایه زمین شناسی ۳۰ هزار کیلومتر مربع در دو بلوک شمالی و جنوبی کشور را تولید کند که با توجه به ساختار زمین شناسی دو بلوک طراحی شده، انتظار داریم در مدت ۲ سال همکاری مشترک، معادن فلزی و غیر فلزی جدیدی کشف کنیم.

مدیرکل برنامه ریزی و فناوری اطلاعات سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور با بیان اینکه روسیه جزو کشور‌های پیشرو در حوزه معادن است افزود: روسیه در اکتشاف، استخراج و فرآوری اغلب عناصر فلزی و غیر فلزی در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارد.

وی با بیان اینکه کارشناسان معدنی روس سابقه خوبی در حوزه معادن ایران از جمله زغال سنگ دارند گفت: سازمان زمین شناسی بر اجرای این توافق نامه نظارت فنی خواهد داشت و انتظار داریم انتقال فناوری و آموزش متخصصان ایرانی نیز در این همکاری صورت بگیرد.

توافق نامه همکاری مشترک ایران و روسیه نهایی شده و پس از تامین اعتبار به زودی اجرایی می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار صنعت
بورس

۱۸ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۶:۰۰

افت ۸ هزار واحدی شاخص بورس

۱۶ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۶:۱۲

افت ۵ هزار و ۱۸۲ واحدی شاخص بورس

۱۶ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۵:۴۹

ثبت پنجمین ریزش متوالی بورس