تعیین تکلیف ۱۰ هزار معدن راکد تا پایان ۱۴۰۲ - پایگاه خبری توسعه24 | پایگاه خبری توسعه24

۱۱ آبان ,۱۴۰۲ - ۱۴:۴۳

تعیین تکلیف ۱۰ هزار معدن راکد تا پایان ۱۴۰۲

معاون امور معادن و فرآوری مواد وزارت صمت بیان کرد: تا پایان امسال، ۱۰ هزار معدن راکد در سراسر کشور با برگزاری مزایده تعیین تکلیف می‌شوند.

به گزارش توسعه۲۴؛ معاون امور معادن و فرآوری مواد وزارت صمت گفت: تا پایان امسال، ۱۰ هزار معدن راکد در سراسر کشور با برگزاری مزایده تعیین تکلیف می‌شوند.

رضا محتشمی‌پور بیان کرد: سال گذشته یک هزار و ۵۰۰ معدن با تعیین مالکیت جدید، احیا و به چرخه تولید بازگشت و امسال هم تعدادی در لایه مزایده هستند و باید تعیین تکلیف شوند.

وی افزود: اگر امکان واگذاری معادن وجود دارد، باید در مرحله مزایده قرار گرفته و به مردم واگذار شوند اما اگر امکان واگذاری وجود ندارد، نباید در لایه مزایده قرار می‌گرفت.

معاون امور معادن و فرآوری مواد وزارت صمت با اشاره به برنامه این وزارتخانه در خصوص محدوده‌های بدون متقاضی، عنوان کرد: ممکن است یک محدود به دلیل نداشتن شرایط مناسب، متقاضی نداشته باشد؛ با این حال امسال تمرکز روی شناسایی محدوده‌های که اجازه فعالیت داشته اما متقاضی ندارند، است.

محتشمی‌پور ادامه داد: در سال ۱۴۰۳ نیز همین برنامه را دنبال خواهیم کرد و دلایل نبودن متقاضی برای محدوده‌ها شناسایی خواهند شد. باید توجه داشت که برخی از این محدوده‌ها، محدوده‌هایی هستند که ذخیره آن‌ها به اتمام رسیده است؛ برخی هم ممکن است به دلیل دوری از مسیر یا به دلیل کوچکی ذخیره متقاضی نداشته باشند که باید برای این‌ موارد تصمیم‌گیری شود.

وی همچنین با اشاره به آزادسازی محدوده‌های بدون متقاضی، خاطرنشان کرد: اگر این ظرفیت وجود داشته باشد که محدوده‌ها در قالب بسته‌های سرمایه‌گذاری ارائه شوند، به مزایده گذاشته شده و در صورت نداشتن متقاضی در نهایت محدوده‌ای که تقاضای فعالیت معدنی در آن وجود نداشت، رهاسازی می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار صنعت
بورس

۱۸ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۶:۰۰

افت ۸ هزار واحدی شاخص بورس

۱۶ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۶:۱۲

افت ۵ هزار و ۱۸۲ واحدی شاخص بورس