اتحاد و همدلی اقوام ایرانی توسط شرکت پتروشیمی پارس در جشنواره غذای سالم - پایگاه خبری توسعه24 | پایگاه خبری توسعه24

۱۶ آبان ,۱۴۰۲ - ۱۲:۱۵

اتحاد و همدلی اقوام ایرانی توسط شرکت پتروشیمی پارس در جشنواره غذای سالم

این برنامه به مدت ۴ روز با حضور قومیت‌های مختلف کشور از ۸ لغایت ۱۱ آبان ماه ۱۴۰۲ برگزار شد.

به گزارش توسعه۲۴؛ به مناسبت سالروز جهانی غذا باهدف اشاعه فرهنگ تغذیه سالم و ارتقا میزان آگاهی خانواده کارکنان شرکت پتروشیمی پارس و فرهنگ ‌سازی برای مصرف مواد غذایی باکیفیت بالا جشنواره غذای سالم درشهرک پردیس جم برگزار شد.

در این برنامه که به مدت ۴ روز با حضور قومیت‌های مختلف کشور از ۸ لغایت ۱۱ آبان ماه ۱۴۰۲ برگزار شد.

در ابتدا کارشناس تغذیه این شرکت در خصوص اهمیت تغذیه صحیح و پیام روز جهانی غذا مطالبی را عنوان کرد و به نقش کلیدی تغذیه در حفظ سلامت اقشار مختلف جامعه و لزوم توجه به غذاهای سنتی سالم و روش های طبخ آنها اشاره کرد و افزود: راهنماهای غذایی به‌عنوان یک ابزار آموزشی با پیشنهاد راهکار مناسب برای کمک به انتخاب درست مواد غذایی و درنهایت اصلاح رفتارهای غذایی می‌تواند به بالا بردن سطح سلامت و همچنین کاهش هزینه های ناشی از بیماری‌های مزمن مرتبط با تغذیه کمک نماید. راهنماهای غذایی با در نظر گرفتن تفاوت‌های فردی، متناسب بافرهنگ، عادات و ترجیحات غذایی و سواد تغذیه‌ای اقشار مختلف جامعه به حفظ تعادل و تأمین نیازهای تغذیه‌ای کمک کند.

در این جشنواره برنامه های متنوع، مفرح و آموزشی از جمله مسابقه آشپزی سالم، غرفه های سنتی و محلی مربوط به قومیت های ایرانی با محوریت فرهنگ غذایی (طرح کوچه اقوام)، ایجاد غرفه مخصوص مسابقه کاهش وزن و نام نویسی از افراد متقاضی شرکت در مسابقه، انجام تست سنجش ترکیبات بدن و ارائه برنامه غذایی، اجرای مسابقه آشپزی جهت افراد شرکت کننده در مراسم بصورت زنده ، ساخت کاردستی با وسایل بازیافتی مربوط به پسماند غذایی و خمیر بازی برگزار شد.

در شب اختتامیه مدیر عامل شرکت پتروشیمی پارس با حضور در محل برگزاری جشنواره ضمن تقدیر از برگزار کنندگان و حضور اقوام مختلف ایران بیان کرد: بزرگترین نعمت برای انسان ، سلامتی جسم و روح است که می‌توان آن را با تغذیه‌ سالم و طبیعی به دست آورد؛ زیرا عقل سالم در بدن سالم تحقق‌پذیر است. از این رو باید ساختمان وجودی انسان و نوع تغذیه آن را شناخت در آخر از شرکت کنندگان در مسابقه تجلیل بعمل آمد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار صنعت
بورس

۱۸ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۶:۰۰

افت ۸ هزار واحدی شاخص بورس

۱۶ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۶:۱۲

افت ۵ هزار و ۱۸۲ واحدی شاخص بورس