بازنگری تعرفه‌های حقوق دولتی معادن - پایگاه خبری توسعه24 | پایگاه خبری توسعه24

۸ آبان ,۱۴۰۲ - ۱۷:۱۱

بازنگری تعرفه‌های حقوق دولتی معادن

استاندار مازندران خواستار بازنگری و به روزرسانی تعرفه و حقوق دولتی مالکانه بهره برداری از معادن استان شد.

به گزارش توسعه۲۴؛ سید محمود حسینی پور ظهر شنبه در جلسه شورای معادن استان مازندران نظارت ویژه بر معادن را ضروری دانست و گفت: تعرفه‌های پرداختی در قالب حقوق مالکانه که از سوی معادن به دولت پرداخت می‌شود، متناسب نیست.

وی با اظهار اینکه برخی از معادن علی رغم درآمد سرشار برای پرداخت تعرفه‌ها و انجام کارهای عمرانی در روستاها تعلل می‌کنند، گفت: معادنی که در مناطق روستایی هستند باید امکاناتی را در اختیار روستاها قرار دهند.

وی گفت: همچنین طبق بودجه مقرر شد ۲۵ درصد از تعرفه مالکانه از طریق راهداری برای بهسازی راه‌ها هزینه شود و باید در این راستا برنامه ریزی شود.

استاندار مازندران خواستار به روز رسانی قیمت‌ها و تعرفه مالکانه معدنی شد و گفت: واقعی سازی حقوق دولتی در بخش معدنی باید مورد توجه قرار گیرد.

احمد توکلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران با اشاره به اینکه فعالیت‌های معدنی عامل بروز پدیده ریزگرد در برخی مناطق از جمله آمل بوده است، گفت: امسال وضعیت هوای شهرستان آمل مدت دو روز برای گروه‌های پرخطر و حساس ناسالم بوده است.

وی با بیان اینکه کانون ریزگرد ترکمنستان اثرات خود را برای مازندران نیز می‌گذرد ادامه داد: ریزگردهای آمل ناشی از فعالیت‌های مدنی است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار صنعت
بورس