افزایش تولید جهانی محصولات فولادی - پایگاه خبری توسعه24 | پایگاه خبری توسعه24

۶ مهر ,۱۴۰۲ - ۱۶:۳۳

افزایش تولید جهانی محصولات فولادی

با توجه به داده های منتشر شده، میزان تولید جهانی محصولات فولادی در ماه آگوست 2023 حدود 2.2 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

به گزارش توسعه24؛ رتبه بندی جهانی ۶۴ کشور تولید کننده محصولات فولادی توسط انجمن جهانی فولاد نشان می دهد تولید جهانی محصولات فولادی در آگوست ۲۰۲۳ به ۱۵۲.۶ میلیون تن رسید. این در حالی است که میزان تولید جهانی محصولات فولادی در ماه آگوست ۲۰۲۳ با افزایش ۲.۲ درصدی نسبت به آگوست ۲۰۲۲ همراه بوده است. همچنین باید توجه داشت که میزان تولید جهانی محصولات فولادی در ماه آگوست ۲۰۲۳ حدود ۳.۷ درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافته است.

فعالان بازار در روز سه شنبه (۲۶ سپتامبر) اعلام کردند مجموع کل تولید محصولات فولادی در کشورهای مستقل مشترک المنافع و اوکراین در در آگوست ۲۰۲۳ به ۷.۵ میلیون تن رسید. این در حالی است که میزان تولید محصولات فولادی در این کشورها در آگوست ۲۰۲۳ حدود 1.3 درصد نسبت به ماه قبل افزایش یافته است. بررسی ها نشان می دهد میزان افزایش تولید محصولات فولادی در این کشورها در آگوست ۲۰۲۳ نسبت به سال قبل حدود ۱۰.۷ درصد بوده است.

با توجه به داده های منتشر شده توسط انجمن جهانی فولاد در روز سه شنبه (۲۶ سپتامبر)، ده کشور برتر تولید کننده محصولات فولادی در آگوست ۲۰۲۳ شامل موارد زیر است:

بررسی ها نشان می دهد چین در آگوست ۲۰۲۳ حدود ۸۶.۴ میلیون تن محصول فولادی تولید کرد که نسبت به آگوست ۲۰۲۲ حدود ۳.۲ درصد رشد داشته است.
همچنین به نقل از برخی منابع خبری، هند دومین کشور برتر تولید کننده محصولات فولادی است که در آگوست ۲۰۲۳ حدود ۱۱.۹ میلیون تن محصول فولادی تولید کرد. این در حالی است که میزان تولید محصولات فولادی در آگوست ۲۰۲۳ نسبت به ژوئن ۲۰۲۲ با رشد ۱۷.۴ درصدی همراه بوده است.
معامله گران اعلام کردند میزان تولید محصولات فولادی در کشور ژاپن نیز در آگوست ۲۰۲۳ حدود ۷.۱ میلیون تن بوده است که نسبت به آگوست ۲۰۲۲ کاهش ۲.۹ درصدی را تجربه کرده است.

باید توجه داشت که ایالات متحده آمریکا چهارمین کشور تولید کننده برتر محصولات فولادی است که میزان تولید محصولات فولادی در این کشور در آگوست ۲۰۲۳ حدود ۷ میلیون تن گزارش شده است. این در حالی است که تولید محصولات فولادی در این کشور در آگوست ۲۰۲۳ با افزایش ۱.۱ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۲ همراه بوده است.

تحلیل گران بازار گزارش دادند کشور روسیه نیز در آگوست ۲۰۲۳ حدود ۶.۴ میلیون تن محصول فولادی تولید کرد که نسبت به آگوست ۲۰۲۲ حدود ۸.۹ درصد افزایش داشته است.

بررسی ها نشان می دهد ششمین کشور تولید کننده برتر محصولات فولادی کشور کره جنوبی است که در آگوست ۲۰۲۳ حدود ۵.۶ میلیون تن محصول فولادی تولید کرد. این در حالی است که میزان تولید محصولات فولادی در این کشور نسبت به آگوست ۲۰۲۲ با کاهش ۵.۹ درصدی همراه بوده است.

همچنین به نقل از برخی منابع خبری، آلمان هفتمین کشور برتر تولید کننده محصولات فولادی است که در آگوست ۲۰۲۳ حدود ۲.۸ میلیون تن محصول فولادی تولید کرد که نسبت به آگوست ۲۰۲۲ کاهش ۱ درصدی را تجربه کرده است.

تحلیل گران بازار گزارش دادند کشور ترکیه نیز در آگوست ۲۰۲۳ حدود ۲.۸ میلیون تن محصول فولادی تولید کرد که نسبت به آگوست ۲۰۲۲ حدود ۲.۹ درصد افت داشته است.

معامله گران اعلام کردند میزان تولید محصولات فولادی در کشور برزیل نیز در آگوست ۲۰۲۳ حدود ۲.۷ میلیون تن بوده است که نسبت به آگوست ۲۰۲۲ حدود ۵.۹ درصد افت داشته است.

باید توجه داشت که کشور ایران دهمین کشور تولید کننده برتر محصولات فولادی است که میزان تولید محصولات فولادی در این کشور در آگوست ۲۰۲۳ حدود ۱.۶ میلیون تن گزارش شده است. این در حالی است که تولید محصولات فولادی در این کشور در آگوست ۲۰۲۳ با کاهش ۲۴.۱ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۲ همراه بوده است.

همچنین تحلیل گران بازار اعلام کردند میزان تولید جهانی محصولات فولادی در ژانویه تا آگوست ۲۰۲۳ به ۱.۲۶ میلیارد تن رسیده است که نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۲ با افزایش ۰.۲ درصدی همراه بوده است.

مجموع کل تولید محصولات فولادی در کشورهای مستقل مشترک المنافع و اوکراین در ژانویه تا آگوست ۲۰۲۳ به ۵۸.۸ میلیون تن رسید. این در حالی است که میزان تولید محصولات فولادی در این کشورها در ژانویه تا آگوست ۲۰۲۳ حدود 0.8 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

شکل زیر میزان تولید جهانی فولاد در آگوست ۲۰۲۳ در ۱۰ کشور برتر تولید کننده محصولات فولادی و میزان تغییرات آن نسبت به سال قبل را نشان می دهد.

در سال ۲۰۲۲ تولید جهانی محصولات فولادی به ۱.۸۳۱ میلیارد تن رسید. این در حالی است که میزان تولید جهانی محصولات فولادی در سال ۲۰۲۲ با کاهش ۴.۳ درصدی نسبت به سال ۲۰۲۱ همراه بوده است. بررسی ها نشان می دهد کشورهای مستقل مشترک المنافع و اوکراین برای سال ۲۰۲۲ کل تولید محصولات فولادی را به ۸۵.۲ میلیون تن رساندند که حدود ۲۰.۲ درصد نسبت به سال ۲۰۲۱ کاهش یافته است.

فعالان بازار در روز سه شنبه (۲۶ سپتامبر) گزارش دادند اوکراین در سال ۲۰۲۲ تولید محصولات فولادی را ۷۰.۷ درصد نسبت به سال ۲۰۲۱ کاهش داد و به ۶.۳ میلیون تن رساند. به این ترتیب کشور اوکراین به دلیل جنگ، به رتبه ۲۵ در رده بندی تولیدکنندگان فولاد جهان بر أساس رتبه بندی انجمن جهانی فولاد سقوط کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار صنعت

۳۱ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۵:۴۱

بورس

۱۸ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۶:۰۰

افت ۸ هزار واحدی شاخص بورس

۱۶ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۶:۱۲

افت ۵ هزار و ۱۸۲ واحدی شاخص بورس

۱۶ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۵:۴۹

ثبت پنجمین ریزش متوالی بورس