آشنایی با اقدامات واحد پشتیبانی و خدمات رفاهی فولاد سنگان - پایگاه خبری توسعه24 | پایگاه خبری توسعه24

۷ تیر ,۱۴۰۲ - ۱۵:۱۳

آشنایی با اقدامات واحد پشتیبانی و خدمات رفاهی فولاد سنگان

با اقدامات واحد پشتیبانی و خدمات رفاهی فولاد سنگان آشنا می شوید.

به گزارش توسعه۲۴؛ سجاد فدوی- مدیر واحد خدمات و پشتیبانی فولاد سنگان

واحد پشتیبانی و خدمات رفاهی یکی از مجموعه های مهم هر سازمان است چرا که کلیه امور این واحد به صورت مستقیم بر عملکرد کارکنان و همچنین زندگی آنها تأثیر دارد.

ایجاد بستر مناسب برای کار در یک سازمان، اعم از خدمات مادی و مالی تا روحی و انگیزشی در حیطه وظایف این واحد تعریف می شود. طبیعی است تناسب میان این دو بعد می تواند منشا اثر متفاوت و بالایی بر عملکرد افراد داشته باشد. نوع اقدام و عمل در واحد پشتیبانی و خدمات رفاهی، نوعی ارج گذاری و قدردانی از زحمات کارکنان خواهد بود که به تقویت حس تعلق سازمانی و مسئولیت پذیری می انجامد. چنین عملکردی در شرکتهای صنعتی وضعیتی مضاعف دارد زیرا این محیطها اغلب شرایط سخت تری برای اشتغال افراد هستند.

به این ترتیب شرایط پشتیبانی و خدمت رسانی به کارکنان در این محیط نیز متفاوت خواهد بود و نیازمند تعریف سبد خدماتی متنوع تری نسبت به سایر نهادها یا سازمانهای غیرصنعتی است. مشخصا این واحد باید بتواند برنامه های هدفمند در راستای آرامش روحی و ذهنی و همچنین آسایش افراد را به طور همزمان مهیا نماید. خدماتی از قبیل ترابری، اسکان، تغذیه، توسعه فرهنگی، ورزش، و صحنه گردانی در مراسمات، جلسات، ارائه خدمات مناسب رفاهی تا سالم سازی فضای سازمان چه از نظر روحی و چه جسمی در این مجموعه تعریف می شود.

به همین دلیل این واحد ارتباط گسترده ای با کلیه کارکنان یک محیط صنعتی و … دارد و نقش واحد پشتیبانی و خدمات رفاهی در ترغیب به پویایی افراد در سازمان بسیار مهم است و می توان گفت وظایف این واحد از آن دست اقداماتی است که بر بهبود عملکرد و افزایش بهره وری تأثیر جدی دارد.

از آنجا که در فولاد سنگان مانند سایر محیطهای صنعتی سختی کار می تواند به خستگی روحی و‌جسمی منجر شود لذا فارغ از تقویت جسمی، مسایل روحی اهمیت به سزایی دارد. مجموعه اقدامات این واحد به عنوان زیرمجموعه معاونت توسعه سرمایه های انسانی ارتباط زیادی با خانواده آرمانی دارد. به این معنا فعالیتهای خدمات رفاهی و پشتیبانی فولاد سنگان زمینه استقرار و شکل گیری خانواده بزرگ آرمانی فولاد سنگان را فراهم می نماید، مقوله ای که حکم خانواده دوم کارکنان را دارد و لزوم ایجاد محیطی شاداب و پویا برای کارکنان را می رساند. با توجه به ماهیت و جنس اقدامات، نقش این واحد در حوزه عمل به مسئولیتهای اجتماعی بسیار مهم است، چرا که اقدامات واخد خدمات رفاهی در راستای منافع ذینفعان داخلی است که در برخی موارد حتی ذینفعان خارجی را نیز تحت پوشش قرار می دهد. القای حس هم بودگی و همگونگی و ید واحد بودن برای تحقق اهداف سازمان یکی از موارد نهفته در ذات و ماهیت این واحد است. طبیعی است نحوه خدمت رسانی و میزان آن باید به نحوی باشد که نه به دلزدگی و نه رفاه طلبی منجر شود و صد البته خیر امور در میانه حرکت کردن است. انتظار عدالت و پوشش مناسب خدمات در همه واحدهای سازمان سخنی بیراه نیست و حرکت بر مسیر عدالت در خدمات به همه کارکنان با نگاه به رضایتمندی یک راهبرد مهم در واحد پشتیبانی و خدمات رفاهی است.

دامنه اثرگذاری اقدامات این واحد محدود به خود سازمان نیست بلکه خانواده کارکنان را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد. اطمینان خانواده از وجود یک شرایط مطلوب در محیط کار برای اعضای شاغل خانواده نوعی محرک و مشوق در راستای مسئولیت پذیری و تعهد می باشد و به خوبی در مسائل روزمره خانوادگی، شادی، رضایت و توانمندسازی خانواده نیز اثرگذار است .

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار صنعت
بورس

۱۸ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۶:۰۰

افت ۸ هزار واحدی شاخص بورس

۱۶ اردیبهشت ,۱۴۰۳ - ۱۶:۱۲

افت ۵ هزار و ۱۸۲ واحدی شاخص بورس